top of page

ZUZANA VESELÁ

Modely, které tvoříme pod značkou Zuzana Veselá jsou známé svou výrazně ženskou siluetou, kreativním a odvážným přístupem, a perfektním zpracováním.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Otevření ateliéru a založení značky Zuzana Veselá v roce 2004 bylo pro mě přirozeným vyústěním mé práce. Po studiích, stáži ve Finsku a úspěšných soutěžích doma, ale i v zahraničí, třeba v Číně, mi otevření vlastního studia připadalo jako další logický krok.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Už v dětství jsem se dívala pod ruce mamince a babičce, které doma šily. Díky nim jsem velmi brzy získala lásku k materiálu, která už mi zůstala. Na střední škole jsem se naučila dělat potisky látek a tkát. Během studia na vysoké škole jsem se chtěla zaměřit hlavně na estetiku, na hledání krásna v různých tvarech a strukturách.

 

Jaké byly začátky značky?

Začátky nebyly jednoduché a to už více než před 10 lety, ve zcela jiné době. Zákazníka si však musím hýčkat i nyní.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Sama sebe vnímám spíše jako oděvní designérku, protože hledám formy, které budou nadčasové, ne jen trendové. Když najdete tu správnou formu, ten správný design, tak bude krásný i za 50 let. Materiály střídám podle ročních období, pro která navrhuji. Osobně tíhnu ke kvalitním, často přírodním, materiálům, které mají samy o sobě zajímavou strukturu a jsou příjemné na dotek.

 

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Specializujeme se na limitované kolekce oděvů, ready-to-wear, svatební, společenské a plesové šaty a speciální klientské firemní objednávky.

 

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Šaty a opět jen šaty.

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Mým současným plánem je dokončit podzimní/ zimní kolekci. Vzorkujeme právě nové kousky, tak připravujeme výrobu, stupňujeme střihy a stříháme.

bottom of page