top of page
ZHLINY1
ZHLINY2

Z HLÍNY KVĚT

Z hlíny květ je floristická laboratoř, kde i rostliny mohou být uměleckým dílem. Vyrábím kokedamy, florária a další zelené kousky do interiéru doplněné autorskou keramikou.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Dlouhodobě jsem se zajímala o květiny. A před lety jsem po dědečkovi podědila velkou zahradu a jeho sbírku bonsají, což byl pro mě první impuls. Zahradu jsem postupně zatravňovala a kytky rozmnožovala. Pak jsem dospěla k tomu, že nabízet samotné květiny nestačí. Vymyslela jsem tedy květináče, kokedamy a značce vytvořila koncept.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Mám za sebou Vysokou školu ekonomickou a následně jsem pracovala v bance jako interní auditor. :D Ale už od dospívání jsem cítila, že mě to vnitřně táhne jiným směrem. A všechen volný čas zasvětila tomuto koníčku, který se postupně stal mou hlavní náplní.

 

Jaké byly začátky značky?

Všechno jsem ze začátku i včetně keramiky vyráběla na kuchyňském stole. Což byla možná zkouška vztahu pro mého přítele, když se večeře podávala mezi schnoucí keramikou. :) A co se týče zeleně, tak jsem nejdřív zaplnila celou zahradu a když došlo místo, začal se postupně plnit rostlinami celý můj být. Před nedávnem jsem v Brně přestěhovala konečně vše do nového ateliéru. Teď k tomu přistavuji také skleník, protože chci velké množství pokojovek pěstovat sama, aby byl ateliér co nejvíc soběstačný.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Nejčastěji s hlínou pro rostliny, když tvořím kokedamy , přesazuji nebo míchám vlastní směs substrátů. A pak také samozřejmě s keramickou hlínou, kdy tvořím vlastní květináče, florária a doplňky pro rostliny.

 

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Snažím se každou rostlinu přetvořit v malé umělecké dílo.

 

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Moje vlastnoručně vytvořené keramické florária na trojnožce se skleněným poklopem, které působí jako takový vlastní mikrosvět rostliny.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Moje neustálá motivace jsou nové nápady na tvorbu a to že mě tahle práce od srdce baví. Teď mám jako největší plán dostavbu skleníku a pak stavím tiny house podle vlastního návrhu v srdci Moravy ve vinicích, který bude rovněž taková zelená galerie a kde se bude možné už v příští sezóně ubytovat.

bottom of page