top of page
7 web SOS
2 web maska ruzova

YAGE

Yage Organics Vám přináší smyslnou eko luxusní péčí s výrazně vysokým podílem aktivních látek z vyjímečných a vzácných botanických extraktů.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Můj zájem o léčivou sílu přírody byl vždy přítomen, ale zcela vypuknul, když se narodil syn Jakub a potýkal se s vážným exémem. Snažila jsem se najít kvalitní a účinnou přírodní alternativu péče o pokožku, ale bez úspěchu. Veškeré mé znalosti a dychtivost mu pomoci mne zavedly na cestu hlubších studií aromatrapie a účinků bylin. Změnili jsme způsob stravování a já jsem se nakonec rozhodla vyrábět pro mou rodinu pečující přírodní bylinné balzámy. Myšlenka založit značku vlastně nikdy nebylan apocatku jako takova. Puvodně jsem zacal vyrábět kosmetiku pouze pro rodiny a až po sléze jsem chtěla uvést na trh pouze pár produktů. Potřeba vyvinout 100% přírodní aktivní kosmetiku byl natolik silný, že jsem se s celou rodinou přestěhovala do UK, abych byla blíž nejlepším odborníkům v této oblasti. Mohla jsem tak úzce spolupracovat s významnými světovými laboratořemi a chemiky, abych s jejich pomocí vyvinula kosmetiku, která by byl apodle mych standartu, necim co bych chtěla používat.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Většinu dětství jsem strávila v Krkonoších obklopená svěžími zelenými kopci, loukami plnými divokých květů, bylin, hlubokých lesů plných hub a křišťálového potoka Vošmendy, kde jsem byla dítětem přírody. Bylinná moudrost byla kolem mne a byla součástí mého života. S babičkou Jiřinou jsme chodily na sběr bylin a učila jsem se o jejich léčivých vlastnostech. S rodiči jsme každé léto na naší chalupě sbírali léčivé rostliny, plody, byliny a houby. Sušili jsme je, macerovali je v olejích a vyráběli speciální tinktury.
Od mala jsem spíše umělecký orientovaná, škola mne v tomto ohledu vůbec neovlivnila, až po narození dětí jsem se začala více věnovat a uvědomovat si důležitost zdraví. Proto jsem přehodnotila postoj ke stravě a kosmetickým přípravkům a začala si spoustu věci vyrábět doma sama, protože jsem na trhu nenašla kvalitní a čerstvě suroviny, které by mne uspokojili.

Jaké byly začátky značky?

Začátky značky se rodily velice pomalu. V době kdy jsem sbírala byliny následně je macerovala na slunci abych z nich mohla vyrobit učinné, čestvé a léčivé balzámy pro syna, který má problémy s atopickým exémem, jsem netušila, že to jsou vlastně počátky budoucí značky Yage. Postupně nabité znalosti o aromaterapii, ayurvédě (před několika lety jsem strávila léto v Indii na pobřeží Kerely a učila se od expertů v oblasti ayurvedy) mě přivedly k myšlence vyrábět 100% přírodní, ale zároveň učinnou kosmetiku, která bude odlišná od toho co v současné době můžeme koupit v obchodech. Kosmetiku, které bude napěchovala dary přírody, ale bude zároveň srovnatelná s výdobytky chemické kosmetiky tak jak ji známe. Bude krásně vonět, dobře se roztírat a bude potešení i pro oko ženy, která si přeje krásný flakonek v koupelně. Přála jsem si vyrobit kosmetiku nabitou pozitivní energí s vysokým procentem učinných látek a hlavně neošizenou levnými výplňovými materiály. Procestovala jsem světové veletrhy kde se prezentuji světoví vyrobci kosmetických surovin, funkčních materiálu a následně došla k závěru, že se musím přestěhovat do Londýna, abych byla blízko expertů, kteří mají zkušenosti s nejnovějšími výrobky, které vznikají doslova každným dnem, protože tlak na změnu v kosmetickém průmyslu je tak veliký, že velké chemické laboratože zaměstnávají týmy chemiku, kteří zkoumají nové možnosti emulgátorů, solubozátorů, silokonu, které jsou na přírodní bázi a moho nahradit dosposud používane jejich chemické zastupce. Potřeboval jsem být v centru dění, abych se mohla dostat k nejnovejsim trendům a hlavně k lidem, kteří umí z těchto nový surovin i připravovat receptury výrobků. Přestěhovali jsme se s rodinou na rok do Londýna, kde jsem veškerý čas věnovala vývoji. Potom následovalo prozřeni jak neuvěřitelně těžký, komplikovaný a drahý je tento proces, obzvláště pak s novými nepoznanými technologiemi a testy, které ne vždy dopadly dobře. Mnoho času, surovin a peněz padlo na pokusy, když jsem chěla mít produkt plný organicky učinných látek a konzervovaný pouze přírodními konzervanty. Tento ambiciozní nápad je téměř nereálný. Proto jsem během těchto pokusů došla k myšlence rozdělení tradičního krému, který se skláda z vodní a olejové složky, na dva produkty čistě olejový produkt a čistě vodní produkt. Díky tomuto rozdělení produktů je použito minimálního množství konzervantů a maximum učinnych látek. Inspirace z korejské kosmetiky, aromaterapie a ayrvedy byla kompozice, kteru jsem skloubila v Yage.
Konečně po dlouhém boji prišly první úspěchy a výrobky se začaly schvalovat. V další legislativni a administrativni fázi jsem byla několikrát na pokraji slz a několikrát jsem chtěla tuto cestu ukončit. Tento proces neustálých oprav, byl nekonečný a ubíjecící, ale nabíjela mě představa dokonalých produktů, které bych ráda dopřála lidem.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

S přírodními surovinami.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Vysoké koncentrace učinných látek, veganská, organická a energetizující kosmetika s drahokami a těmi nejvzácnějšími přírodními surovinami, které jsou certifikovane Ecocertem, včetně tak diskutovaných konzervantů. Inspirace v korejském systému péče o pleť, využití učinků aromaterapie a použití kvalitních surovin a vysokých koncetraci dalo vzniknout této unikátní kosmetice.
Představte si Yage jako 10krokový rituál, jako oddělené kroky, které se aplikují na pleť postupně nebo můžete použít produkt samostatně.
Mezi našimi produkty nenajdete tradiční krém, protože ten si můžete pripravit přimo na míru pro vaší plet. Tento nový individuální přístup nabízí neomezené množství kombinací. Použitím Yage sérum a jakéhokoli Yage pleťového oleje se vytvoří unikátní krém přesně pro potřebu vaší pleti. Můžete přidat tolik vzácného oleje, kolik vaše pleť potřebuje. Tímto způsobem si můžete navrhnout dokonalý krém, který respektuje váš typ pleti a získáte tak výhody aktivních ingrediencí, které jsou rozpustné ve vodě, a současně i vzácných hydratačních a výživných olejů. Můžete si hrát s těmito nekonečnými kombinacemi nebo jednoduše použít produkty tak jak jsou. Pleťové oleje neobsahují žádné konzervační látky!
V Yage kosmetice se odráží holistický přístup, rádi bychom naučili lidi nejen používat naší kosmetiku ale také způsob, jak ji používat. Kdo chce muze vyuzit tuto moznost a zažít Yage ritual uvolnit se a nadechnout. Aplikace kosmetiky je čas pro zastavení se v současném uspěchaném světě a dobití enegii z přírody, která je ukryta ve speciálním fialovém skle, který chrani produkty před UV zařením.

 

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Největší srdcovka jsou vlastně 3 produkty. Barevný balzám na rty, Aqua splash a oční olej Phyto retinol.
 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Má motivace je přinést lidem kvalitu, kterou si každý zaslouží. Z mého pohledu je lepší nepoužívat nic než na sebe dáva chemii. V současné době výrobci kosmetiky mají povinnost uvádět složení na etiketách a lidé by se měli začít zajímat, číst tyto etikety a naučit se názvosloví jednotlivých surovin, kterým se chtějí vyhnout. Edukace lidí je důležitá a to co platí o jídle, platí i o kosmetice. Pokožka je naším největším orgánem, který je přímo vystaven vnějšímu prostředí Proto musíme o pokožku pečovat co nejšetrněji.


 

bottom of page