top of page

WOODOLLA

Woodolla jsou dřevěné válečky - barrely a buttonky. Všechno je to ruční práce mě a mého manžela. Já maluji a on brousí a připravuje dřevo. A abych nezapomněla naším třetím článkem je náš syn, který je nám největší inspirací. Tvoříme hlavně pro děti, dřevěné výukové sady, válečková písmenka, postavičky dětí a celých rodin, taky mazlíčků a sady válečkových pohádek. Vše maluji ručně a používám barvy s atestem na dětskou hračku.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Nápad založit vlastní značku přišel úplně náhodou, když TO všechno cvaklo do sebe a přišel takový aha moment. Pojďme do toho po hlavě a založme Woodollu. Úplně na začátku byla dřevěná šatní tyč a moje neukojitelná chuť malovat. Začaly to postavičky po syna do domečku, pokračovalo to přes písmenka až po výukové buttonky, u kterých aktuálně končíme a cítíme v nich největší potenciál a zároveň nás nejvíce baví jejich nekonečná variabilita.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Pokud se podívám do své minulosti, tohle je moc hezká otázka, člověk se aspoň hezky podívá zpět, tak jsem měla vlastně tvořivé tendence už opravdu od dětství. Malování byl můj nejoblíbenější koníček, ale školou jsem ho bohužel nepodpořila. Woodolla je vlastně protnutím i toho, co jsem viděla v dětství kolem sebe, děda byl truhlář a můj tatínek jako koníček maluje obrazy.

 

Jaké byly začátky značky?

Oni asi ještě pořád jsou. Cítím pozvolný posun a vidím, že ještě nekončí, spíše nabírá na obrátkách podle stoupajícího zájmů. Jinak nemohu říct, že by třeba úplné začátky byly těžké, ono to vše nějak přišlo postupně a cvakalo to do sebe. Asi tedy mohu říct, že začátky byly hladkým procesem, spíše radostné, protože dělám, co miluji a to je opravdu nádhera.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Bukové dřevo. Barvy s atestem na dětskou hračku. Tématem jsou výrobky pro děti, písmenka s jejich jmény na válečkách, výukové buttonky - učení barev, čísel, vývoj motýla...Důvodem je můj dvouletý syn, primárně jsem tvořila pro něj a hlavně je mi inspirací.

 

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Válečky - barrely a buttonky.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Barevné buttonky s vkládací destičkou.

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Mojí motivací je, že dělám věc, které mě baví a naplňuje. To je asi největší pohon, dělat další výrobky a zlepšovat se. Nyní mám v plánu se více zaměřit na výukové buttonky, kde vidím velký potenciál, proto plánuji sady matematika, abeceda, vývoj včely... a v hlavě mám další nápady, které ještě musí uzrát (hlavně výrobně). :))

bottom of page