top of page

WHITEDEER

Rodinné řemeslné studio zaměřené na přírodní materiály a malé série produktů.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Naše značka vznikla v roce 2015, ale myšlenky a důvody se vynořily již daleko dříve. Stály za ní především tendence vymanit se z přesycené uniformity trhu a jít cestou větší udržitelnosti a smysluplnosti.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Určitě ano. Jsme matka a dcera a WHITEDEER je tím pádem rodinným prostředím velmi ovlivněn. Naše vystudované (a též nedovystudované) školy nás ovlivnily hlavně tak, že nás nepřímo naučily řídit se vlastním selským rozumem, který propojujeme s kreativní volností. Skrze návštěvu těchto institucí jsme si to mohli uvědomit.

 

Jaké byly začátky značky?

Začátky byly asi to, že jedna druhé vytvářela pomalý šatník podle jejích představ, a ta druhá se zároveň v tomto učila být samostatná, zároveň naopak předávala zkušenosti v oblasti grafiky, fotografie a sociálních sítí...

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Máme rády přírodní materiály jakéhokoli druhu. Nejraději asi len. Líbí se nám jeho struktura a vlastnosti. Rády na něj aplikujeme sítotisk či volnou malbu, začínáme nyní i s výšivkou. Dovoluje malbě vyniknou a vzniká pak kombinace, která s jiným materiálem není tak krásná.
V našem portfoliu je ale asi nejvíce zastoupeno canvas plátno, pro jeho odolnost a praktičnost a zároveň je také nejvíce žádaný u našich zákazníků

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Tři slova. Volnost, svébytnost, udržitelnost.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Těžké říct. Nejraději asi vytváříme individuální projekty, kde lze využít kreativitu. Například pouzdra a batohy se sítotiskem.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Naší motivací je udržitelný životní styl. Je pro nás velmi důležitý jak v pracovním tak v soukromém životě. Cítíme to od srdce. Proto také naše výrobky jsou tvořeny v malých sériích či na zakázku, z přírodních materiálů od lokálních výrobců, s minimem odpadu a tvoříme je pouze my dvě.
Zároveň se nám na naší práci líbí možnost realizace svých tvůrčích přání. Od toho se odvíjí též naše plány do budoucna. Chystáme se vyrábět batohy, tašky a pouzdra s kombinovanou technikou sítotisku a výšivky, na což se již velmi těšíme

bottom of page