top of page
weconcept_edited_05_1024x1024_2x
weconcept_edited_17_1024x1024_2x
weconcept_edited_42_1024x1024_2x

WECONCEPT

we concept brand oblečení je o etickém přístupu ve fashion byznyse v podobě nadčasových loungewear střihů, které jsou nejen do obýváku. custom přístup podporuje love for all bodies bez rozdílu a výroba tzv. made to order, která nevytváří zbytečné kusy navíc, které pak končí v dehonestujících slevách.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

V prvopočátku vznikla jako eventová a svatební agentura s důrazem na udržitelnost a osobitost jednotlivých oslav života. Na trhu mi chybělo konceptuální pojetí svateb a eventů s důrazem na jedinečnost klientů, od toho slovo koncept a doplnění o slovo we - neboli my, jako všeobjímající prvek, vy a já = my. Postupem času si mě v mém životě, ale našla opět móda (moje maminka byla jedna ze zakladájících členu firmy pietro filipi v 90letech a já v módním prostředí vyrostla. Následně v letech 2009 do roku 2013 jsem se věnovala navrhování veškerých módních doplňků pro PF) a to díky mému zkoumání organických materiálů pro dekorativný účely jsem totiž narazila před 3 lety na mušelín - organickou krešovanou bavlnu, která se to do té doby používala jen na dětské pleny či dětské oblečení, a tak mě trklo z toho vytvořit ty nejvariabilnější kimono šaty, které si získaly úspěch a to mě popostrčilo k tomu tvořit kolekce oblečení. Snažíme se kultivovat fashion byznys a dělat to co možná tím nejeetičtějším způsobem. A to hlavně výběrem organických materiálů, šití lokálními švadlenami v dobrých podmínkách. Objednávky řešíme tzv. made to order, aby nevznikala nadbytečná produkce a opravdu se spotřebovával materiál na danou objednávku a nekončily tak kusy v dehonestujících slevách. Jedním z našich hlavních poselství je custom přístup a love for all bodies, tedy každý náš kus se dá přizpůsobit jakémukoliv tělu. Jednotlivé kusy v kolekci jsou pečllivě promýšlené tak, aby vám v šatníku sloužily po několik sezon a také aby vás těšily po celý rok. U nás nenajdete klasické dělení jaro/léto/podzim/zima, kolekce tvoříme tak, že u nás můžete najít osvědčený střih promítnutý do rozdílných materiálů , který pak doplňujeme průběžně během celé sezony.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Nejvíce mě ovlivnilo prostředí módy v kterém jsem vyrůstala, díky své rodině od 3let.:)

Jaké byly začátky značky?

Já mám pocit, že jsem stále na začátku:)) Ale začátky všeho jsou jako život sám, divoký, veselý, smutný i někdy velmi velmi unavený:)

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Převážné organickými a luxusnějším s "echtovním" feelingem, a to proto, že si přeji aby jednotlivé kusy měli co nejdelší životnost. A pak je důležitý komfort materiálu, musí se v něm jak já ráda používám, pohodlně bydlet:)

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Nadčasová barevnost, oversized střihy, variabilita a multifunkčnost.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Posouvat se dál v oblasti udržitelnosti a šířit myšlenku, že méně ale kvalitně a s rozmyslem je skutečně více.

bottom of page