VOALA

Grafické studio Voala založili manželé Pavel a Blanka Kulišťákovi. Spolu s námi dnes značku tvoří další profesionálové. Pravidelně se účastníme výběrových designových výstav a za naši práci jsme získali řadu ocenění. Jsme unikátní způsobem práce s materiály i myšlenkami. Vaše spokojenost je vždy v centru našeho zájmu. Vstupním vytvarováním produktu Vám rychle zkonkretizujeme atmosféru a proporci Vašeho zadání. Grafické služby již několik let rozvíjíme v oblasti papírenského konzultantství, exklusivního tisku, malonákladových ručně šitých vazeb. Vzniklé katalogy, portfolia a knihy si odnášejí architekti, designeři, fotografové. S potěchou připravujeme individuální knihařské zakázky, vlastní knihařská dílna nám umožňuje všemu věnovat speciální péči a lidský dotek. Pracujeme s ekologicky šetrnými materiály.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Před 15 lety, kdy vznikla první VOALA kolekce, která dala nové jméno a směřování našemu grafickému ateliéru (dříve 2GD Typographic).

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Ano, paní Kulišťáková studovala nejdříve knihařinu a poté rozvíjela konceptuální přístupy k médiu knihy a papíru, následně studovala grafický design. Pan Kulišťák je původně produktový designer a nábytkář. Oba jsou kreativci již od dětství. Stejně jako další knihaři a grafici ve studiu.

Jaké byly začátky značky?

Vedle grafického designu a tvorby logotypů, vizuálních stylů nebo tiskovin jsme začali rozvíjet papírenské kolekce a řady sešitů, které se staly tím, pod čím nás lidé dnes znají.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Claim našeho studia zde mluví za vše – učíme vás vnímat papír.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Osobní přístup, cit pro materiály a smysl pro detail.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Konceptuální kolekce betonových sešitů nebo limitovaná sítotisková řada FLOW.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivace posouvat se stále dál, zkoušet nové přístupy a objevovat různé možnosti práce s papírem. Vedle inovací holdujeme tradičnímu knihařskému řemeslu a poctivé grafické práci například při tvorbě publikací.

EXTERNÍ ODKAZY

blog

lemarkethlidarna.cz

  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Pinterest Icon

© 2018  by LEMARKET studio

0