VNKV STUDIO

VNKV STUDIO je nekonečná performance udržitelného designu na pomezí objektu a šperku.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

VNKV STUDIO je nový název se starou dobrou myšlenkou. Schovat svoje produkty pod značku bez mého jména je pro mě komfortnější varianta, kterou jsem dlouho promýšlela. Již předtím jsem tvořila pod svým jménem - Jana Voňková.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Od malička jsem pořád něco tvořila a vyráběla a rodiče mě v tom podporovali. Škola mě určitě ovlivnila, hlavně rozhodnutí jít na střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě. Byla to pro mě i záminka, jak utéct z osmiletého gymnázia, kde mi široký záběr předmětů moc nevyhovoval a hodně jsem se trápila.

Jaké byly začátky značky?

Těžko říct, co brát jako začátek. Když vezmu to, kdy jsem své výrobky i prodávala a již jsem se začala učit podnikání, tak to bylo na střední škole, kdy jsem ve volném čase tvořila věci z fima a prodávala je na Fleru. Od té doby jsem nějaký kus cesty ušla, ale stále mám pocit, že něco začínám, protože prostředí a podmínky se neustále mění a velmi rychle vyvíjí.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

S mědí, mosazí a dřevem. Kovové prvky jsou pro mě něco, co se dá udělat velmi precizně a dřevo je protiklad - hřejivá složka, kde se hodně pracuji s jeho přirozenými vlastnostmi a kresbou dřeva.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Sny, čistota, klid a zen.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Kinetický objekt Muší křídla.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Mně dělá radost, když ty věci dotáhnu k dokonalosti a pak mi dělá radost podruhé, když z toho mají radost ostatní lidi. Dokud to bude dělat radost mě i ostatním, tak bych tu radost chtěla udržet.