top of page

VJEMY

Studio Vjemy založili roku 2013 Adam a Světlana Ciglerovi.
Studio se zabývá architektonickými a interiérovými zakázkami a má vlastní kolekci nábytku, osvětlení a předmětů stolování. Pro Vjemy je charakteristický nadčasový design a důraz na vysoce kvalitní materiály, inovativní a tradiční řemeslné výrobní metody

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Adam a Světlana začali spolu randit a z toho vzešla myšlenka spojit dvě značky do jedné

  

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Adam je z umělecké rodiny, takže prakticky nešlo nepohybovat se v tomto oboru. Adam vystudoval SUPŠ v Praze a poté architekturu v Liberci. Světlana měla k umění blízko odmala, chodila na všemožné kroužky kreslení, sochařiny apod., později vystudovala architekturu na ČVUT

 

Jaké byly začátky značky?

Značku jsme založili, když jsme už měli v portfoliu pár produktů - servírovací prkna, stolky, svítidla a porcelánovou misku Lilia. Vystavovali jsme na mnoha designových akcí v Čechách a zahraničí a jelikož byl zájem o to, co děláme, rozvíjeli jsme je dál. Na začátku jsme vše kromě porcelánu vyráběli sami v malé dílně, ale poté jsme výrobu svěřili větším firmám. Přece jenom nás baví víc vymýšlet a tvořit než monotónně vyrábět.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Materiály musí být příjemné na dotek a pohled, témata přicházejí sama

 

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Baví nás pracovat jak tradičními metodami (s dlátem a hoblíkem, papírem a lepidlem), ale zároveň využívat moderní technologie, např. 3d tisk, frézu, laser, počítačové modelovací programy...Obnovujeme zapomenuté postupy (zalévání vypadlých suků ve dřevě cínem, motýlkové spoje) a kombinujeme je s novými (vyfrézování spodní desky pomocí čtyřosé frézy), viz. Stůl s vlnkami, konferenční stůl Krajina. Kolekce svítidel NEO je zase založena na přetvoření použitých tištěných spojů do antén do uměleckých objektů.

 

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Stolek pro květinu u Adama a kolekce NEO u Světlany

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Baví nás také móda a šperky, takže další kolekce zaměříme tímto směrem. Na vánočním Le Marketu bychom rádi poprvé představili kolekci šperků Roste. Jak název Roste naznačuje, krystaly rostly po dobu několika měsíců. Využili jsme metodu elektrolýzy roztoku modré skalice a nechali růst krystaly mědi na měděném drátu do prapodivných tvarů, které jsme pak rozebrali, pokovili ušlechtilými kovy a přetvořili do šperků.

bottom of page