top of page
Visual_Narrative_print6
Visual_Narrative_print5
Visual_Narrative_print1

VISUAL NARRATIVE

Visual Narrative je kreativní studio založené Viktorem a Norou Jelínkovými. Jejich cílem je ve fotografii propojovat estetiku s autentickým příběhem, a probouzet tak v lidech empatii. Stejně ve své tvorbě reflektují aktuální globální témata. Zkušenosti nasbírali na četných cestách do zahraničí od evropských metropolí přes africký kontinent po Severní Ameriku.

Za naším horizontem

Limitovaná edice fotografií z Britské Kolumbie, Yukonu a Aljašky od Visual Narrative. Fotografie jsou tištěny na archivní bavlněný papír 320g/m2 ve studiu Martina Wágnera. Každý výtisk je podepsaný, číslovaný a s certifikátem originality.

 

Osmdesát procent všech podnětů z našeho okolí vnímáme smyslem zraku - světlo, barvy, prostor. Fotografie zachycují přírodní krajinu v Britské Kolumbii, Yukonu a na Aljašce. Majestátné hory, podzimem měnící se krajina, lesní požáry, ustupující ledovce jejich vrásy a kaňony. Každý obraz má svůj příběh, který je více než kdy jindy ovlivňován klimatickou změnou. Fotografie jsou zvěčněním tohoto příběhu jednotlivých míst. Jsou zachycením světla, které nakonec vnímáme jako objekt a prostor. Co bude k vidění příští rok, jak se místa změní a jak se příběh vyvine?

 

Série “Za naším horizontem” propojuje zrak a naši představivost, abychom se ve všedním životě inspirovali k objevování jedinečných chvil. Má za úkol rozšířit námi dobře známé prostředí o nekonečné nalézání vrstev detailů a nových souvislostí, čímž vytváří prostor k hledání hlubšího smyslu.

bottom of page