top of page
familyfilm
Snímek obrazovky 2019-12-18 v 18.32.24
Snímek obrazovky 2019-12-18 v 18.32.39
Snímek obrazovky 2019-12-18 v 18.32.49

VERONIKA HOREJŠOVÁ -

FAMILY FILM

Jsem Veru a tvořím videa o tom, jak se máte rádi.

Památka, jejíž hodnota roste s časem.

 

proč rodinné filmy

Jednoho dne jsme zdigitalizovali VHS záznamy, na kterých jsem viděla 5-ti letou Verunku obklopenou svojí rodinou. Mojí maminku, k níž jsem se tak ráda tulila. Tátu, u kterého jsem po letech viděla, jak moc nás má rád, přestože si to v dospělosti nějak neumíme říkat. Také své milované 4 sourozence, kteří už tehdy byli hodně svoji a já se musela smát. Připomenulo mi to tak moc z toho, co už jsem málem zapomenula.

 

Jediné, co mě mrzí, že nejde zachytit, jsou vůně. Chtěla bych znovu cítit vůni maminčiny kuchyně a tátovy dílny, taky prací prášek, který přiletěl s každým balíkem použitého oblečení od naší rodiny z USA, babiččina
pražského bytu s pavlačí a dědových banánovek se vším, protože tehdy se nic nevyhazovalo.

 

Najednou jsem jí znovu viděla. Tu velkou, hluboko zakořeněnou lásku, předávanou po generace, kterou chci i já věnovat našim dětem a umožnit druhým lidem připomínat si to nejdůležitější.

 

Kdo jsem

MANŽELKA, MAMINKA, VIDEOTVŮRCE,

největší fanoušek lásky a rodiny

Přála bych si mít v hlavě integrované nahrávání, které by se spouštělo mrknutím oka a snímala bych vše, co vidím, slyším i cítím. Nahrávala bych každé vlídné obejmutí toho nejoblíbenějšího člověka, jakého jsem kdy potkala, a kterého jsem si vzala, i jeho vůni.

 

Mrknutím bych střihla na naše dva kluky. Na to, jak jsme se s Kvídem 5 let zpátky na sebe poprvé v životě podívali. Nebo jak přestal plakat, když uslyšel můj hlas a já měla pocit, že v těch studánkách vidím celý nekonečný vesmír. Mrknula bych zpětně i na Hugovo první "máma". Kéž by to šlo.

 

Točila bych, jak chodím do lesa, ještě raději, když v něm nacházím houby, jahody, maliny a taky klid pro svojí roztěkanou duši a hlavu plnou myšlenek.

Taky to co vnímám při jízdách na koloběžce, kdy si přijdu volná jako pták a spíš než princezna jsem drak. Točila bych, jak ráda zpívám, ale ještě víc se stydím, občas i na té koloběžce nebo doma za pianem.

 

Natáčím největší hodnotu, kterou cítím. Lásku. Tu rodinnou i mezi přáteli a těší mě chytat alespoň odlesky té, do které mě dovolíte nahlédnout, abyste si ji mohli připomínat vy i vaši nejmilejší.

http://veronikahorejsova.com​

bottom of page