top of page

THINGS BY E.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

 Vše vznikalo spíše spontánně než záměrně. Po ukončení studií na JAMU a nástupu do ateliéru K.O.V na UMPRUM, se potřeba prezentovat vlastní tvorbu stala přirozeným důsledkem studia.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Měla jsem štěstí, že mě rodina od malička v kreativitě podporovala. Vždy pro mě byli zásadní lidé - profesoři a učitelé, se kterými jsem se na školách setkala. Minimálně o třech z nich vím, že pokud bych je nepotkala, moje směřování v životě by bylo jiné. 

 

Jaké byly začátky značky?

Váhavé a tak trochu si připadám stále na začátku...pořád je co zlepšovat a co se učit. Rozsah mé tvorby je veliký, nevěnuji se pouze výrobě šperků ale i scénografii, tvorbě dětských hraček a i jiných produktů. Ráda bych našla ideální cestu jak tyto obory propojit.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

 Miluji divadlo a jakoukoliv formu příběhovosti. Proto i materiál pro mě musí být spojen s příběhem. Nejraději pracuji se dřevem a kovem.

 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Ruční výroba, láska k materiálu a snaha propojovat různé obory.

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

To nedokážu přesně říci - ke každé věci, kterou vytvořím, si zároveň vybuduju vztah a proto se s nimi i nerada loučím :) Ale velice mi přirostly k srdci sběratelské hračky z kolekce Zahumny, které jsme vytvořily v rámci uskupení MyDvě s Monikou Matějkovou.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Sen, moci se jednou živit pouze vlastní tvorbou je pro mě obrovskou motivací. Ráda bych vybudovala samostatnou dílnu, kde mohou vznikat nejen šperky ale i realizace loutek a rekvizit pro divadlo a film.

 

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :) 

Jeho atmosféra, vždy z něho cítím propojení české dovednosti vytvářet krásné věci a tradice.

bottom of page