top of page
5C8FFE01-7DEE-4933-9639-4EA598971A4C_edited
21A89ECC-2C5F-44B6-ADE5-A88B11959970_edited
5D67874F-B27E-4782-AF42-5264E230C69F
30273201-3B0D-48AF-8F80-C8CC4B619A43_edited

STUDIO MUUN

 

Šperky, které jsou "as unique as you".

V tvorbě Studia MUUN, za kterým stojí Karolína Šandová, se objevují témata neopakovatelnosti a jedinečnosti osobnosti, osobní příběhy a práce se šperkem jako prostředkem, který pomáhá dotvořit identitu jednotlivce. Karolína se zároveň snaží ke šperku přistupovat s nadhledem, humorem a lehkostí – tyto faktory se následně promítají i do způsobu zpracování, kdy autorka záměrně staví do kontrastu výraznou rukodělnou a organickou estetiku s dokonalým vzhledem broušených kamenů.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Po návratu z Erasmu v roce 2019. K založení značky mě postrčila kamarádka z Dánska, které se má tvorba "do šuplíku" líbila a od začátku je mou velkou oporou. 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Ano, tvořila jsem od malička. Svou vášeň pro umění jsem pak měla možnost prohloubit i v rámci studia na FUD UJEP v ateliéru oděvního a textilního designu, které jsem loni úspěšně zakončila. 

Jaké byly začátky značky?

Začátky značky pro mě byly velmi intenzivní. Jednak byly plné tvorby, vylaďování produktů, balení a celkového konceptu značky a druhak mě naučily řešit různé byrokratické záležitosti, o kterých jsem do té doby neměla vůbec ponětí. Díky úžasné podpoře prvních zákazníků, kteří mi velmi pomohli s šířením Studia MUUN na sociálních sítích, se ale značka velmi rychle rozběhla a dostala do podvědomí a tím pádem běží v krásném rytmu již od prvních týdnů po zrození.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

V současnosti mám plné ruce stříbra a drahých kamenů. 

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Organické tvary, lehce punkový přístup k tvorbě, nadhled a vtip. 

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Rozhodně antiengagement ring Nejsem ničí. 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Baví mě propojení mé volné tvorby a někoho, koho sice osobně neznám, ale díky šperkům mohu být součástí jeho každodenního života. V současnosti pracuji na nových prstenech s drahými kameny a na kolekci zásnubních a snubních šperků. 

bottom of page