top of page
040-1024x1536
010-1024x1536
SPACEOFSPACE

SPACE OF SPACE

Pod heslem „Furniture for everyday space“ tvoří od roku 2020 Jakub a Martin Klimešovi nábytek a interiérové doplňky z oceli a hliníku. Kov považují sourozenci za ušlechtilý materiál s trvalou hodnotou, jemuž pomocí práškového lakování dodávají estetickou hravost i příjemný efekt na dotek. Produkty Space of Space ctí principy funkčního a nadčasového designu a jejich výroba probíhá v České republice.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Myšlenka založit vlastní značku vznikala postupně. Velký podíl na založení značky hrálo podnikání našich rodičů, kteří sami vybudovali firmu prodávající práškové barvy. Nás práškové lakování vždy fascinovalo a připadalo nám málo známé běžnému člověku. Zároveň design je hodně ovlivněný Jakubovým studiem architektury v Londýně.

  

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Jakubovo studium ovlivňuje podobu všech produktů značky Space of Space. Martin, povahou rozený businessman, na druhou stranu zajišťuje chod firmy, a tak funguje určitá symbióza obou bratrů, která se prolíná do výsledných produktů značky.

 

Jaké byly začátky značky?

Na začátku pořád jsme, neutekl ještě ani rok od založení naší značky. Učíme se optimalizovat, vybírat si správné obchodní partnery a postupně selektovat nové produkty, které doufáme zaznamenají u lidí úspěch. Je to celoživotní cesta, kterou ale kráčíme pevnou nohou.

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracujeme výhradně s kovem, a to s hliníkem a ocelí. Kov vnímáme jako ušlechtilý materiál s dlouhodobou hodnotou, podobně jako sklo, dřevo a kámen. Navíc se soustředíme na práškové lakování, a to nejlépe funguje v kombinaci s kovem.

  

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Specifické jsou naše ohyby a barvy.

  

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Je jím určitě náš Multifunkční odkládací stolek Jupiter, které se stal naším pilotním produktem a jeho oblý tvar inspiroval naše ostatní produkty.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Rádi bychom letošní rok uzavřeli s 3 novými produkty, které bychom rádi představili na Lemarketu.

 

bottom of page