top of page

SISTERSCONSPIRACY FASHION

Značku SISTERSCONSPIRACY založily v roce 2005 Alice Klouzková a Jana Jetelová po absolvování pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Naše studio je známé hlavně tvorbou udržitelné módy pro ženy i muže. Tvoříme z lokálních přírodních materiálů, důraz klademe hlavně na čistý design a precizní řemeslné zpracování.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Poprvé jsme společně tvořily v rámci stáže na Glasgow School of Art v ateliéru Textilní tvorby, kde spontánně vznikla naše první kolekce trik. Značku jsme pak založily bezprostředně po ukončení studia na UMPRUM.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Obě jsme od dětství hodně tvořily – malovaly, kreslily a zajímaly se o výtvarné umění. Už jako malé holky jsme samozřejmě šily na panenky. Umělecké školy nás pak dále výrazně směrovaly!

Jaké byly začátky značky?

Nejdříve jsme se zaměřily na tvorbu pánského oblečení, postupem času vznikaly ale i dámské modely a nyní je poměr kusů dámské a pánské kolekce vyrovnaný.V posledních letech tvoříme často i unisex modely, kdy používáme stejné materiály a design pro muže i ženy.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Od počátku značky je pro nás důležitá lokální výroba, poctivé řemeslo a kvalitní látky. Posledních pár let pracujeme už pouze s přírodními materiály jako je len a vlna, naše modely jsou v souladu s vizí udržitelné módy a způsobu života vůbec.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Tvoříme malé kolekce s limitovaným počtem produktů vyrobených pouze v České republice. I většina materiálů, které používáme, je vyrobena v ČR nebo v Evropě. Spolupracujeme s vynikajícími švadlenami a malými lokálními firmami, dbáme na poctivé řemeslo a precizní krejčovské zpracování, důraz klademe na perfektní střih a propracované detaily.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Novinka z naší dílny - patchworkový prošívaný kabát - je sešitý se zbylých kousků lnu, zateplený přírodní výplní a má i lněnou podšívku. Vznikal skoro rok a podílelo se na něm hned několik rukou, je to doslova umělecký kousek!

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Těší nás stále rostoucí zájem o naší tvorbu a filozofii značky. Stále více lidí chce nakupovat smysluplně a dává přednost jedinečným modelům z kvalitního materiálu s nadčasovým designem. Máme hodně pozitivních ohlasů, zákazníci jsou spokojení, často se k nám vrací a to nám dodává sílu a radost tvořit dál!

bottom of page