top of page

ŠIROKO

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Ve značku se proměnila kolekce tří velkých hracích dek, které jsem vytvořila jako svou diplomovou práci v ateliéru textilní tvorby na pražské UMPRUM. Po rozsáhlých rešerších jsem zjistila, že nic podobného ve světě není a měla jsem potřebu v této činnosti pokračovat.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Ano, od malinka jsem kreslila a vymýšlela příběhy, vždy mě zajímaly knihy. Proto jsem si prošla celým procesem zhotovení knihy. Od vazby přes knižní grafiku, po studium ilustrace na pražské UMPRUM. Nějak mi ale nestačilo být pouze na papíře, a tak jsem přestoupila do ateliéru textilu, kde jsem ilustrace proměnila do hmoty pomocí jednotlivých ok pletených dek.

 

Jaké byly začátky značky?

Pomalé.. Bylo potřeba najít pletací stroj s požadovanou šířkou, a to nebylo snadné. Ale neztratila jsem odhodlání a nakonec jsem takové místo našla v Čechách. Výroba od začátku probíhá po pár kusech, nejedná se o velké objemy.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

V tuto chvíli mi jako ideální materiál pro naše deky přijde napůl merino s akrylem, kvůli jasným výhodám merina, ale zároveň dobré údržbě díky akrylu. Nová deka je ale ze 100% merina, je pro miminka a malé děti do kočárků a na přikrytí.

Moje tvorba se již delší dobu točí okolo dětských témat, ale snažím se je vždy pojmout jinak. Jako kdybych proplouvala dětským fantazijním světem, ale jsem to já.

A tak nejsou mé "záznamy" pouze pro děti, ale jsou vlastně možná spíš pro dospělé, kteří nechtějí svět vidět šedě.

 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Potřebuji vytvářet něco, co je neokoukané, unikátní. Pracuji s jednotlivými pixely, ze kterých tvořím motivy. Jaký je nejmenší možný počet bodů, aby byla ještě poznat kočička, lístek, loďka? Ráda pracuji s motivy krajiny a dětského světa a přenáším je do světa dospělých.

Specifické je propojení vizuální stránky s textovou. Deky jsou inspirovány a protkány poezií Zuzany Špůrové, jednotlivé básně lze na dekách hledat.

A v neposlední řadě také výroba v České republice, ta je pro mne velmi zásadní.

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Jsem moc ráda za novou deku, tou se teď těším. Její realizace trvala poměrně dlouho (jsem nyní doma s malou dcerkou), ale podařilo se a já se již těším, až ji představím osobně například na LeMarketu.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Záleží mi na prostředí, ve kterém naše děti vyrůstají a ve kterém sami žijeme. Aby byly materiály kvalitní a výroba lokální. Aby byly produkty funkční i krásné a aby měly hlubší hodnotu. Stále mám pocit, že na trhu není spousta věcí, které mě napadají... A tak je motivace jasná! 

 

Co se Vám na LEMARKETU líbí nejvíc? :)

Na akcích tohoto typu je skvělá přímá zpětná vazba od nakupujících. Diskuze je vždy velmi příjemná a přínosná. A LeMarket je výborný v tom, že si vybírá kvalitní, lokální značky. Je plný krásných značek, které vyrábějí věci, co mají smysl. 

bottom of page