top of page

ŠIMIDO

Šimido je rodinná firma, sídlící u lesa nedaleko Plzně. Zakladateli jsou Irena Grunclová a Petr Klement a jejich inspirací jejich dvě děti ŠIMI a DOrotka.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Začalo to poměrně tradičně s narozením dětí:-) Iri začala dětem vyrábět hračky, upravovat (vylepšovat) oblečení, postupně navrhovat a vyrábět nové oblečení. Mně se vše, co ušila, velmi líbilo a nenápadně jsem pozoroval, jak se vše zlepšuje a postupně roste. Čím dál častěji jsem také vozil "záhadné" balíčky na poštu:-).

V jednom okamžiku mi skončila jedna dlouhodobá pracovní spolupráce a díky tomu mne napadlo začít budovat rodinnou značku - věnující se dětem. Musel jsem trochu naléhat, ale nakonec do toho se mnou šla!

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Irena: Vzdělání a práci jsem měla úplně jiného charakteru a tvořivé tendence byly u mě vždy v úplném normálu. Vše se začalo "probouzet" až s příchodem dětí...

 

Jaké byly začátky značky?

Samozřejmě naivní! I když určité množství naivity považujeme za dobrý základ ke každému podnikání :-) Nicméně máme obrovské štěstí, že máme za sestřenici Kláru Holanovou (zakladatelku labelu EIRI), která má v oděvním businessu obrovské zkušenosti a pomáhala několika, dnes etablovaným firmám v rozjezdu. Ta nám velmi jednoduše řekla několik věcí, které se musí stát a bez kterých to vůbec nemá smysl začínat. Za tyhle rady ji patří náš veliký dík! Pak se daly věci do pohybu a tak to celé začalo.

   

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracujeme s přírodními materiály atestovanými pro děti do 3 let. Hodně máme rádi bambus, bio bavlnu, len a teď chystáme novinky z konopí. Pleteme z alpaky, merina. Prostě vše, co je příjemné, plní funkci a splňuje náročné požadavky na estetiku, protože máme velmi vědomé a, v nejlepším smyslu slova, náročné zákazníky.

Naším ústředním tématem je tajemný svět skřítků a magie lesa. Zaměření značky vyplynulo samovolně tím, v jakém prostředí žijeme. Les je kouzelné místo plné zvuků, vůní, chutí a spolu s dětskou fantazií vznikají příběhy, které jsou pro nás inspirací. A také až uvidíte naše děti, pochopíte...

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Skřítkovské kapuce a vždy nějaký prvek spojený s lesem (vlastní potisky látek, hračky, vyřezávaní skřítkové, čepice, elfí křidélka na dámských šatech..)

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

 Naším největším "bestsellerem" je skřítkovské triko s kapucí vyráběné z bambusu v minimalistickém provedení. 

Jinak absolutní kořeny naší značky tvoří ručně vyřezávaní skřítci. Rozhodně je nevyrábíme masově, ale právě Oni jsou symbolem naší značky ŠimiDo. Bez nich si troufáme tvrdit bychom nebyli tam, kde jsme.

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivací je celá řada. V současné době nás velmi motivuje rostoucí zájem o naše produkty, vesměs kladné ohlasy a hlavně dostavba našeho ateliéru v lese, který nám kompletně navrhl architekt Jirka Zhoř. Pro nás to bude opravdu sváteční událost, která nás zároveň nesmírně motivuje k pokračování. Prostor to bude opravdu "posvátný". Určitě vás rádi přivítáme!

bottom of page