top of page
1
3 (2)
3
3 (3)

SELAH STORE AND STUDIO

Staré i nové. České i zahraniční. Celek i detail. Tohle všechno dohromady tvoří SELAH. Prostor, který jsme otevřeli s myšlenkou uvádět architekturu v život jako „Gesamtkunstwerk“. Od studie, přes interiér až po maličkost jako je hrnek na stole, protože to všechno podle nás tvoří prostor, kterému nakonec říkáme doma. Mít kamenný obchod nám dává možnost potkávat se se zákazníky a nechat je osahat si materiály, s kterými rádi pracujeme. Zároveň si ale můžete udělat radost úplnou drobností jako náhodný kolemjdoucí. Naším cílem je utvořit prostor, kde víceméně cokoliv na co ukážete prstem, je možné si odnést domů. Kromě našich produktů u nás najdete značky - malé firmy nebo jednotlivce z různých koutů Evropy, kteří si dávají záležet na tom, jak jejich produkt vypadá, ale také jak a z čeho je vyroben.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Poprvé jsme se o tom společně s partnerem začali bavit v Itálii, kam jsme se na půl roku přestěhovali. Já se tam zamilovala do kůže, kterou jsem si koupila v místní koželužně a začala z ní vyrábět poprvé něco svého. Zároveň jsme si oba uvědomili, že bychom teoreticky mohli pracovat spolu, jen jsme nevěděli, jak to uchopit.. Trvalo nám necelé dva roky než jsme na to přišli. Do toho se uvolnil prostor, po kterém jsem se dívala minimálně rok. A najednou si vše nějak sedlo a začalo se formovat SELAH.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Já: Tvořit a pracovat rukama jsem vždycky milovala, jen mě nikdy nenapadlo, že bych se mohla někdy živit vlastní tvorbou.

Partner: Kreslil jsem si jako děcko a kreslím si doteď. :) Nejvíc mě ale ovlivnilo až studium architektury na vysoké škole a hlavně stáže v zahraničí.

Jaké byly začátky značky?

Naivní, haha. Všechno jsme brali tak nějak neprofesionálně a ani jeden jsme v tom neuměli moc chodit, takže začátky byly opravdu krušné. Trpělivost prý přináší růže, jenže jsme jí ani jeden neměli dost. :)

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Já: S včelím voskem, papírem a kůží. Všechny tři mají tak uhrančivou vůni, že jim neodolám. Partner: Kámen. Nebo jakýkoliv odolný přírodní materiál, který vydrží sloužit generace.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Minimalismus, šetrnost, hravost.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Voskovky z včelího vosku barvené čistě přírodními pigmenty a LOU - archi skicák z pauzovacího papíru

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Moje motivace je tvořit krásné užitečné věci. Takové, co si člověk pořídí a může se z nich radovat každý den, protože je neustále používá. Naše společná touha je pak pomáhat lidem tvořit doma. Takové, kde můžou všechno.

bottom of page