top of page

SAINY

Text o značce máme v angličtině. Snad to nebude problém, kdyby ano, určitě přeložíme. We are Lisa and Nikola, two natural souls based in Prague, surrounded by today’s hard and busy system of living, trying to follow the ‘’good way’’ of bringing ease, happiness and freedom into women’s wardrobes. We united our forces to create quality, timeless and original apparel. Our premise is to produce things ethically and ecologically. We want SAINY to be not only a fashion brand, but also a path, an inspiring path to naturality accompanied by the call of the heart.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Když jsme jeden večer seděly u vína a přemýšlely nad dnešním uspěchaným tempem světa a konzumní společností. Debata nás svedla k tématu slow fashion a to pak k nápadu vytvořit si vlastní značku, pod kterou budou vznikat věci, které nás zrovna budou bavit. Převážně oblečení, ale taky časem přírodní kosmetika a keramika.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Lisu provázejí celý život. Dokončuje nyní obor Módního návrhářství na univerzitě v Německu a do toho krásně maluje. Nikola měla během dětství také tvořivé tendence, ale ty se někam vytratily a nyní se spíš soustřeďuje na komunikaci a organizaci :)

Jaké byly začátky značky?

Teď jsem na začátku :) 24. 8. 2020 jsme spustily web a představily naši první kolekci.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Přírodní látky v bio kvalitě. A pokud to měla být jedna konkrétní, tak bavlna pro svou rozmanitost.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Jednoduchost s trochou punku

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Mikina NAYELI, protože je to kombinace skvělého materiálu, zajímavého střihu a komfortu.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Jít po udržitelné cestě. Používat jen 100 % přírodní materiály v bio kvalitě a pokud možno secondhand. Znát původ všech materiálů. Připravujeme nyní kolekci podzim / zima, kterou bychom rády prodávaly na LEMARKETU.

bottom of page