top of page

RISKA

Pod značkou Riska jsme začali šít v roce 2018. Ze zápalu a radosti k ruční práci, z nespokojenosti nabídky komerčních obchodů, z možnosti nabídnout zákazníkům kvalitní a originální alternativu. Něco, co v obchodech nenajdete. Pravidelně vytváříme malosériové kolekce dětského oblečení s důrazem na pohodlnost a jedinečnost. Vždy dbáme na příjemnost, kvalitu a vhodnost použitých materiálů. Věnujeme se také šití oblečení na zakázku.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Dlouho jsme šili jen tak pro vlastní potřebu a s narozením našeho prvního synka a vnuka jsme do toho práskli naplno.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Jo, to jo. Kreativita s zručnost nám nejsou cizí. Už od dětství jsme pořád něco kreslili a vymýšleli.

 

Jaké byly začátky značky?

Těžké a náročné. Jako každé začátky. Navíc jsme z maloměsta, kde se moc na styl a myšlenku "kupovat a nosit kvalitní oblečení", i třebaže více stojí, moc nehraje.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pružný a prodyšný softshell. Je to geniální funkční materiál, ze kterého se dá ušít i elegatní kousek do vaší skříně. Dobře se s ním pracuje a je nesmírně příjemný. Žádný neopren z krámu. Potom pracujeme s modalem pro jeho příjemost a pohodlnost. No a nakonec máme teplákoviny a úplety vyšší gramáže.

 

Co je pro vaši značku typické/specifické?

U softshellových věcí prošíváme. Je to takové naše značení. Jinak je pro nás typická střízlivost, jednoduchost, minimalismus a nadčasovost střihů. Chceme, aby děti a miminka nevypadaly jako od cirkusu a dáváme jim možnost mít oblečení stylové a šmrncovní.

 

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Jednoznačně miminkovská bodýčka a dupačky s ťapkami.

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Dostat se více mezi lidi. Jsme malá začínající značka a chceme, aby se o nás vědělo. V nejbližší době taky budeme tvořit e-shop, aby byly nákupy pro naše zákazníky dostupnější

bottom of page