top of page

POL-ENO

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Zvířátka vznikla nejdřív jako kresba pro dcerku, bublina s větvičkou jako jelen. Byla to zkratka, kterou zvládla nakreslit i malá holčička a z toho měla radost. Tak se dalo nakreslit spousta dalších zvířátek, jako bubliny s nějakým typickým atributem. Pak už byl jen krok k vyrobení prvního zvířátka, jen tak pro radost. Už to bude mnoho let, holčička za tu dobu dost vyrostla a zvířátka také.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Jako děti jsme běhali po lesích a hráli si s klacíky a větvičkami, asi to v nás zůstalo. :)

Škola nás ovlivnila určitě, oba jsme studovali architekturu. Andrea ale víc, já moc ne. Mě spíš ovlivnila střední, nábytkářská. Od té doby mě dřevo provází.

 

Jaké byly začátky značky?

Na začátku dělala Andrea zvířátka jen tak, pro dceru, pro radost, jako odpočinek. Časem hledala někoho, kdo by s ní mohl vyrábět polen trochu víc, a tak jsme se poznali. A tím spojením už vzniklo Pol-Eno. Dlouho to ale bylo jen takové hraní si, vyráběli jsme kamarádům a známým. Skoro bez dílny a nářadí, na koleně. Zjišťovali jsme, jestli by si je někdo vůbec chtěl koupit. A lidi chtěli.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracujeme se dřevem a s látkou. Ani jedno ale nekupujeme, zpracováváme zbytky, odpad. Polena na topení, odřezky od truhlářů, starý rozbitý nábytek. Látky ze starého oblečení nebo odstřižky od švadlen. Bereme si materiál s příběhem a dopíšeme mu další kapitolu. 

 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Ta výtvarná zkratka je jedinečná. Baví nás, že děti často poznají víc zvířátek než dospělí, ty nad tím moc přemýšlí.

Skvělé také je, že naše zvířátka dělají radost všem věkovým skupinám.

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Všechny. Do každého dáváme něco ze sebe.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Zvířátka děláme pro radost, a chceme, aby dělala radost i ostatním.

Začínáme postupně prodávat i v kamenných obchodech, tak uvidíme, jak to půjde. Mezitím stále hledáme nové tvary a formy. Ta zvířátka už v těch kusech dřeva jsou, jen je tam musíme najít. A možná tam jsou i lidičky!

 

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :)

Prostředí a atmosféra.

bottom of page