top of page
poketo
poketo

POKETO

Poketo je malé nakladatelství (nejen) pro děti. Tvoříme malé knížky vhodné na cesty i do čekáren. Českou abecedu nabízíme v hravých formách, aby se lépe učila. A vymýšlíme vystřihovánko-omalovánky, aby děti samy zapojily vlastní fantazii a kreativitu. Nově u nás najdete i deskové hry. Jednoduchost, estetičnost a zábáva i v učení přitom tvoří naše zásadní principy.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

S narozením našich dětí se narodila také myšlenka vytvářet knížky, které nám na českém trhu chybějí. Těmi byly a jsou malé a lehké knížky, které by se daly snadno vzít i na cesty a které by samozřejmě zaujaly i svým obsahem. Znaly jsme je ze zahraničí, ale v Česku aby rodič k doktorovi nebo na dovolenou nosil krosnu s velkými dětskými knížkami. Tehdy vznikla idea (knih do) kapsy, neboli pocket-a, čili Poketa: malého nakladatelství (nejen) pro děti .A když jsme sehnaly školku, vrhly jsme se do prvních miniknížek. Zrodila se usměvavá a občas trochu drzá Matylda s kočkou Pročkou a tři kamarádi: tichá Mai, silák Alois a veselý Kvido. Tahle pětice doprovází děti od prvních slov až po první čtení.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Ano, jsme inspirovány vlastním dětstvím i hravostí našich dětí.

Jaké byly začátky značky?

Tři matky daly hlavy dohromady a začaly vytvářet věci, které jim chyběly. Jednoduchost, estetičnost a zábáva i v učení přitom tvoří naše zásadní principy.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Papír

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Srozumitelnost, jednoduchost, kvalitní design.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Všechny

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Rozvíjet a realizovat naše další plány.

bottom of page