top of page

POHANA

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Značka Pohana se zrodila z potřeby podepsat bytosti, které mi začaly vznikat pod rukama.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Výtvarnu jsem se začala věnovat už na základní škole na kroužku ZUŠ. Studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Jablonci nad Nisou jsem prošla téměř neustále špinavá od barev a sádry. Pokračovala jsem pak v ateliéru sochařství v Plzni a studiem medailérství zpátky doma v Jablonci. Potkala jsem mnoho skvělých lidí, kteří mne během té doby inspirovali.

 

Jaké byly začátky značky?

Připadám si stále jako začátečník. Úplně první kousky jsem před třemi lety tvořila pro mé blízké jako dárky, bez jakékoli ambice šířit je dál. Šití a výšivka mi ale učarovaly, přicházely stále další nápady a s nimi pomaličku i chuť a odvaha vydat se se zvířátky do světa. 

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Zvířátka vznikají recyklací látek. Nejradši šiju z pokladů z půdy, dostávám zbytky od kamarádek nebo chodím lovit klenoty do second handu. Těší mě, že můžu dát nový smysl látkám, které už zdánlivě nemají užitek. 

 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Každé mé zvířátko je jedinečné, má svou osobnost a příběh v nitkách. Je téměř celé šité ručně, pouze s finálním sešitím si pomáhám strojem. Vznikají tedy originály v omezeném množství. 

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Má nejmilejší zvířátka jsou vlčci. 

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Určitě budu pokračovat v šití dalších zvířátek, stále je co objevovat a zlepšovat. Ráda bych také vytvořila další typy produktů v tomto výtvarném duchu. Nápadů ve skicáku je spousta a to mi zkrátka nedá spát. :)

 

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :)

Těším se na příjemnou atmosféru, na krásné prostředí a na nová setkání. Milejší závěr tohohle skvělého roku si snad ani neumím představit. Bude mi velkou ctí.

bottom of page