top of page
poetiko
poetiko11
poetiko1

POETIKO

Jsme tým lidí 21. století. Nebojíme se chopit příležitostí moderní doby, přesto vnímáme silné spojení s přírodou. Pokrok a věda pro nás neznamenají odklon od přírody a jejích darů ani ztrátu respektu k ní. Naopak. Nové technologie a vědecké poznatky nám umožnily splnit si náš společný sen. Vytvořit vysoce funkční moderní kosmetiku, která propojuje čistě přírodní složení a šetrný přístup k životnímu prostředí s nejnovějšími biotechnologickými procesy. A díky tomu dokážeme zajistit dlouhodobé účinky a unikátní textury ‒ tedy to, co nám v přírodní kosmetice chybělo.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

V určitém okamžiku se sešla parta přátel a profesionálů s touhou přivést na český a slovenský trh funkční moderní kosmetiku, která propojuje čistě přírodní složení a šetrný přístup k životnímu prostředí se současnými biotechnologickými poznatky a postupy ‒ tedy to, co nám v přírodní kosmetice chybělo. Zároveň jsme chtěli českým a slovenským ženám ukázat, že péče o pleť nemusí být jen nudná povinnost, ale naopak se může proměnit v pečující rituál, který udělá dobře nejen našemu tělo, ale i duši.

  

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Všichni odmala tvoříme. Naše brand managerka například krásně maluje. A hlavní vývojářka již jako malá pomáhala doma vyrábět vaječný koňak. Na VŠCHT jí ovšem učarovaly přednášky o emulzích, z nichž jí nejvíce utkvěla Nutella. Podle pana učitele je totiž tato pomazánka mistrovským dílem oboru. Jeho studentka míchá naše produkty tak, aby i ony byly mistrovskými díly. Používá při tom výhradně ingredience v bio kvalitě.

 

Jaké byly začátky značky?

Značku POETIKO jsme uváděli na trh koncem tohoto jara, takže jsme stále v začátcích. Asi jako každá začínající firma jsme nejprve pocítili výrazné negativní důsledky covidové doby. Z dlouhodobého hlediska ale musíme říct, že na péči o pleť, obzvláště tu přírodní, měla covidová situace v určitých ohledech i pozitivní vliv. Ženy omezily během dlouhých lockdownů líčení a místo dekorativní kosmetiky se zaměřily spíše na kvalitní péči o pleť a její ozdravení. Zároveň byla většina z nás chtě-nechtě nucena zpomalit, mnozí si ale toto pomalejší a vědomější tempo chceme udržet nadále, včetně večerních a ranních kosmetických rituálů. V neposlední řadě se během posledních měsíců mnoho zákazníků rozhodlo, že budou podporovat malé lokální firmy s příběhem, za což jsme moc vděční.

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pro kosmetiku POETIKO čerpáme inspiraci v lokální bylinkářské tradici, kterou doplňujeme o nejnovější biotechnologické poznatky a postupy. Tomu odpovídají i ingredience, které používáme nejraději – jedná se především o rostlinné oleje, květové vody, tradiční bylinky a vysoce účinné aktivní látky přírodního původu.

  

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Jedná se především o princip SLOW beauty, kterým se při našem podnikání řídíme. V souladu s touto filozofií tak vznikají produkty, které jsou udržitelné, lokální, z organických ingrediencí a prospěšné tělu i duši. Z hlediska produktů se jedná především o náš unikátní přístup, který spojuje vědu a přírodu, díky čemuž jsou produkty POETIKO nejen přírodní, ale i vysoce účinné. Za posledních pár let došlo na poli přírodní kosmetiky k ohromnému vývoji a dnes již lze většinu účinných syntetických látek nahradit stejně účinnými přírodními alternativami, o což se snažíme i v POETIKO.

  

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Každý z nás má zajisté svůj vlastní nejoblíbenější produkt. Ale jako tým se shodneme, že správné odlíčení a vyčištění je vždy základem pro krásnou a zdravou pleť. Proto nedáme dopustit například na Ranní masku, která nám pomůže po probuzení probudit nejen pleť, ale i mysl. Navíc pleť čistí, otevírá póry a krásně rozjasňuje. Skvělý je také Odličovací balzám, který po dlouhém dni důkladně odlíčí všechen make-up, aniž by však narušoval přirozenou ochranou bariéru pokožky.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Dnešní doba nám dává možnost vědomé volby. Proto jsme náš společný záměr chtěli realizovat zodpovědně, s respektem vůči lidem i planetě. Záleží nám na původu všech surovin i obalů a vždy se snažíme posuzovat také etickou stránku všeho, co děláme. Vědomě zpomalit, dopřávat si kvalitní péči, dělat si malé radost a zachovat respekt k okolí i sobě – to je podle nás cesta k nalezení životní rovnováhy. A tuto životní filozofii chceme šířit dál.

 

bottom of page