top of page
plodyerlanu
plodyerlanu2
plodyerlanu1

PLODY ERLANU

Plody Erlanu jsou designérské studio a značka se sídlem na pražské Letné, která se věnuje výrobě keramických předmětů. Se znalostí tradičních technik, procesů a receptur připravujeme v keramické laboratoři glazury a objevujeme naše vlastní možnosti a touhy. Okouzlení nerostným tajemstvím vytváříme keramické nádoby. Každý kus naší produkce je originál a má svá specifika, která jsou výsledkem ruční práce a nepředvídatelnosti keramických procesů.

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Myšlenka založit naši značku vznikla při studiu na pražské UMPRUM z touhy pracovat s keramickými materiály. Vést studio a provozovat produkci v naší dílně byl tak trochu sen již od dětství. Díky zdejšímu prostředí a našim možnostem, bylo zakládání značky přirozeným krokem vpřed.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Absolutně, dětství i škola nás do velké míry kreativně utvářela a dostávali jsme velké množství prostoru pro realizaci.

 

Jaké byly začátky značky?

Naše značka je poměrně mladá. Existujeme od roku 2021 a jsme tedy stále v začátcích které jsou jak vysilující tak euforické. Velice nám pomáhají lidé z našeho okolí a jsme rádi za důvěru od obchodních partnerů nebo eventů jako je LeMarket.

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

V našem studiu připravujeme keramické glazury tradičním způsobem. Sestavujeme je ze základních surovin, které se jako drcené preparáty váží, aby vznikla přesná směs glazury. Tento proces je hlavním motivem naší značky. Keramické glazury jsou materiálem nekonečných možností a otázek. Proto patří tento proces a keramický materiál mezi náš nejoblíbenější.

 

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Pro naši značku je typický právě způsob výroby, kdy většinu keramických materiálů připravujeme v naší produkci samy. Současně nás zajímá objevování nových kontextů pro keramické techniky, hledání autenticity v současném světě.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Jsou to vázy ze série Silueta. Jejich povrch je dekorován krystalickou glazurou. Specifickou tradiční technikou která vyžaduje mnoho času, energie a prostředků k jejímu ovládnutí. Tuto techniku jsme si v naší produkci osvojili, ale stále jsme na začátku cesty k jejímu dokonalému ovládnutí.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Naše motivace vychází ze zdokonalování se v ovládání keramických glazur. Současně nás zajímá dostat výsledky našeho experimentování do povědomí a představit možnosti a krásy těchto přírodních materiálů, které tak milujeme.

bottom of page