top of page

PIKLE

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Pikle letos v září oslavily 1 rok a vznikla náhodným setkáním Jany a Jitky, které dohromady zřejmě svedl osud :)

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Já  (Jitka) mám ekonomku a Jana gympl, takže nic tvořivého :) Ale v dětství jsme byly hodně tvořivé obě dvě. Myslím, že v různých oblastech. Já jsem kreslila, háčkovala atd. Jana si hodně vyráběla…

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pro Pikle je nejvíc specifické dřevo a papír. Milujeme přírodní materiály a tu krásnou strukturu dřeva, která je nyní tak patrná u našich nových figurek.

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Vymýšlíme takové hračky a sady, které zabaví 3 leté dítě stejně tak jako 8 leté či 10 leté a ještě budete mít chuť si hračku schovat pro další generace ;-) Chceme v dětech probouzet jejich kreativitu a fantazii a dbáme na kvalitu a trvanlivost.

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Kufříkov a Sada menarche. Kufříkov je svět sám pro sebe. Je krásné pozorovat děti, jaké příběhy v něm rozehrávají a jsou najednou v tom svém světě, hluší a slepí k okolnímu světu :) A Sada menarche je o objevování ženskosti, sdílení a předávání příběhů. Máme nádherné zpětné reakce od maminek, které Sadu předávaly svým dcerám. Moc nás to těší. 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivací jsou naši zákazníci, kteří si udělají čas a napíší nám, jak naše hračka nebo sada potěšila jejich děti.  A plánů máme ještě spoustu :) Nyní dokončujeme „Flustrubku“ a „Pan-káče“ a „DIY betlém“. Všechno bychom chtěly stihnout ještě na letošní Vánoce a věříme, že to bude něco :)

 Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :)

Jdeme na něj poprvé, tak se už moc těšíme!!

bottom of page