top of page
pecka3
pecka2
pecka
pecka
pecka2
pecka4

PECKA

Pecka je velmi mladá značka, kterou založily společně máma s dcerou - Olga a Oli. Název se odvíjí od džemů, které vaří Olga, a které plní police našeho Vršovického obchůdku. Zároveň ale prodáváme taky keramiku a doplňky do domácnosti, které si buď samy vyrábíme, nebo je máme svěřené od spřízněných designérů.

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Obě jsme se dlouho věnovaly designu. Oli profesně, Olga volnočasové. Byla to jen otázka času a správné chvíle, kdy bych se narodil společný projekt

Jaké byly začátky značky?

Začátky značky vlastně stále ještě probíhají. Pecka se dostala do provozu na podzim 2022, zažínaly jsme s několika signature kousky - keramika, macramé, šperky, a samozřejmě džemy. Pomalu se začínáme dostávat přes začáteční rozjezd, a je znát, že se o nás dozvídá více lidí. Do budoucna bychom moc rády nalákaly návštěvníky hlavně do naší kamenné prodejny, i když na instagramu se nám už vyloupla krásná online komunita.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Nejvíc nás to táhne ke keramice, práce s hlínou a následná proměna materiálu je kouzelná. Je to nesmírně praktický materiál, kterým se člověk může velmi snadno obklopit… Teď například chystáme kolekci keramiky inspirovanou Sicílií, citrusy, mořem, a vínem. Bude to kolekce trochu barevnější, vynikne v moři trendy béžové a šedé.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Keramika je rozhodně jedním z hlavních elementů Pecky. Konkrétně pro naší nejnovější kolekci je typická Sicilská atmosféra slaného ovzduší, vůně citrusů a olivového oleje, víno, a rozevlátost. Více si pohráváme s barvami a novými tvary, a keramiku zapojujeme do každodenního používání víc, než doposud.

 

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Těžko si vybrat jen jeden produkt - většinou jich vzniká několik zároveň, hrají spolu, a nejvíc jim to sluší bok po boku. Na džemy, které stojí za zrodem Pecky ale opravdu nedáme dopustit. Nejen, že je sami ve velkém konzumujeme, taky je z nich vždycky každý nadšený. Jsou skvělé jako dárek, nebo když nechcete přijít na večírek s prázdnou. Navíc je máme v tolika variantách - jak sladké, tak slané - že člověka opravdu neomrzí. I když, každý má svěho favorita…

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Design který vytváříme je zároveň to, čím se obklopujeme. Hodně nás motivuje vyrábět věci, které samy chceme mít doma, a které nám vnáší do života něco pěkného. S příchodem teplejších měsíců máme chuť naladit se na sluníčko, začít trávit víc času venku, opalovat se, a po večerech se dlouze procházet nahřátými ulicemi. Tohle se odráží v naší nejbližší kolekci, kterou budeme na Lemarketu představovat.

bottom of page