OLI DIVISOVA

Ručně vyráběný keramický design a porcelánové šperky v limitované edici. Hravé doplňky do interiéru a elegantní doplňky vašeho exteriéru

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Značka Oli Divisova- handmade ceramic vznikla jako sólo projekt v roce 2013.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Po dostudování uměleckých škol bylo založení vlastní značky přirozený proces tvorby.

Jaké byly začátky značky?

Začátky byly přetěžké, ale vize spojit koníček se zaměstnáním mě hnala pořád dál. Poměrně rychle jsem se prosadila na obří americké platformě kreativních online obchodů a pak už šlo všechno krásně hladce. Ale musím říct, že i po těch letech práce s keramikou trošku trnu při otevírání pece po výpalu, ale ničeho nelituji a neměnila bych.

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Porcelán je krásný materiál. Ta čistota a jemnost mě nepřestává udivovat.

  

Co je pro vaši značku typické/specifické?

 Jako nadšený pěstitel sukulentů a kaktusů se specializuji na květináče a doplňky do interiéru. Při navrhování vycházím z přírodních motivů a tvarů, které se nejvíce odráží v tvorbě typických produktů s drobnými ostny a různě perforovaným povrchem s čistě bílou glazurou.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Květináč ve tvaru retro vany na nožkách s funkční korkovou zátkou a zlatým řetízkem, který ráda osazuji kombinací různých skalniček.

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

V říjnu mám naplánovanou výstavu a nadchla jsem se pro porcelánové šperky, takže budu tvořit a testovat na sobě nové kousky:-).