top of page
lenochodi na lampě 2
MALÝ ŠEDÝ JEDNOROŽEC závěs 1
05 fakt budu potichu
MALÝ RŮŽOVÝ MEDVĚD stojací 1

NOT KIDDING

Autorský design pro seriózní děti...NOT KIDDING

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Letos na jaře jsme definitivně vzdaly hledání stínidla na mou volnou žárovku v dětském pokoji. Shodly jsme se, že jsme objevily díru na trhu a začaly si vyrábět vlastní. Minimalistické, originální a designové, ale pořád pro děti - pro seriózní děti na které se nešišlá.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Jsme dvě, takže jedna z nás měla vždy jen ráda stylové a vkusné věci a ta druhá, ta samozřejmě také. Klárka šla ale v designu mnohem dál, vystudovala architekturu a věnuje se návrhům domů, objektů a interiérů.

Jaké byly začátky značky?

Začátky byly rychlé, od myšlenky značku vytvořit, k momentu, kdy jsme první stínidlo držely v ruce uběhl zhruba měsíc a půl. Ta pohotovost a fungující spolupráce nás utvrdila v tom, že do toho chceme jít. Během dvou měsíců jsme měly identitu, logo, název i jasnou představu o tom, co budeme vytvářet. Vybraly jsme si ekologický tisk na látky. S kompletací našich výrobků nám pomáhají chráněné dílny, snažíme se spolupracovat s lokálními tvůrci a pracovat pokud možno beze zbytků a využívat veškerý materiál.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracujeme s autorskou grafikou pro děti, která je vtipná, ale zároveň minimalistická a vkusná. Protože zkrátka není jedno, v jakém prostředí dítě vyrůstá.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Pro naši značku je specifická určitá drzost a nadsázka. Mluví za nás KID, seriózní dítě a bojovník za vyladěné pokojíčky.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Začalo to všechno stínidlem. Takže stínidla jsou srdcovka a taky v tuhle chvíli hlavní produkt. Máme ale spoustu plánů a co se týká designu, takřka neomezené možnosti, což je super.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Máme v plánu rozšiřovat sortiment k vyladění pokojíků, od válecích polštářů, které se plní plyšáky a měkkými hračkami - takže zároveň pokoj uklízí:), po plakáty, girlandy, povlečení a časem třeba i trička... a navazovat spolupráce s dalšími lokálními tvůrci. V tuto chvíli spolupracujeme s chráněnými dílnami v Žamberku, kde nám výrobky kompletují. Spolupracujeme s místním řezbářem, jenž nám ručně vyřezává podstavce pro stínidla. Spolupracujeme s místním výrobcem placek, který nám vytvoří vlastní designové odznáčky...

bottom of page