top of page
nikola-zezulova
nikola.zezulova
nik
nik11

NIKOLA ZEZULOVÁ

Pod zkratkou NZ se skrývá značka módní designérky Nikoly Zezulové, která ve svém ostravském ateliéru navrhuje dámské oděvy a doplňky. Její oděvní kolekce provází přírodní barevné tóny, černá a bílá. Usiluje o harmonii mezi funkčností a designem, tvoří oděvy nadčasové a smysluplné, dbá na jejich “nositelnost”, udržitelnost a kvalitu. Své znalosti a zkušenosti získala během studia tradiční řemeslné výroby a nových moderních technologií v textilním odvětví na Technické univerzitě v Liberci, které dokončila titulem Ing. v roce 2013. Značka NZ vznikla o rok později. Přemýšlí nad etickou a ekologickou stránkou módního průmyslu a ve své tvorbě hledá ten správný střed mezi módou a designem a ohleduplností k sobě i ke svému okolí.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Myšlenka založit moji značku vznikla již v průběhu studia a po jeho ukončení v roce 2014 jsem se do toho vložila a postupně se vše začalo vyvíjet.

  

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Ano a ano. :) Doma šil táta, oblečení pro mne a mého bratra podle střihů z Burdy. To mělo na mne asi velký vliv a tak jsem pomáhala a do zbytků látek oblékala panenky. Možná trošku až typický příběh dětství módního návrháře. :) A škola mne rozhodně ovlivnila a také pomohla. Textilu a designu jsem se věnovala již od střední školy a věřím, že mi to něco dalo.

 

Jaké byly začátky značky?

Vše šlo pomalinku a postupně. A stále to tak pokračuje, značka se stále pomalinku rozvíjí a je to tak správně. Vše má svůj čas a svoji cestu. Začínala jsem šít sama doma v pokojíčku, nyní pracuji ve svém ateliéru a při práci mi pomáhají a moje modely tvoří čtyři paní krejčové.

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Ráda pracuji s bavlnou, především na našich košilích. Ale nyní jsem si velmi oblíbila tencel, který krásné dokáže nahradit i pravé hedvábí.

  

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Šijeme dámské oblečení, které se snadno mezi sebou kombinuje. Zajímavé v detailu a perfektně zpracované kvalitní materiály. Minimalismus, čistota a barevná jednoduchost s kontrasty.

  

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Ta preference se mi mění v rámci kolekcí. Pro mne jsou to nyní především naše košile! Už jen díky zajímavým střihům a úžasnému bavlněnému materiálu, který se vyrábí v ČR.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Již nějakou dobu máme v plánu opravdu rozjet e-shop, vše je nachystané a věřím že tento rok to konečně zvládneme! :) Motivací jsou mi i k tomu mému e-shopu mé klientky! Jinak je to stále pro mne má práce jako taková. Jsem ráda a vděčná za to, že můžu dělat to co dělám a že mám kolem sebe spoustu báječných lidí!

bottom of page