top of page
nik1
nik
nik11

NIKOLA ZEZULOVÁ

Pod svým jménem navrhuji a tvořím dámské oděvy a doplňky. Móda je pro mne barevnou hrou harmonie mezi funkčností a designem. Ráda dávám prostor individualitě tvaru a nadčasovosti designu. Při své práci a tvorbě modelů se vždy snažím o to ať má každý jednotlivý kousek smysl a formu.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Myšlenka pracovat pod svým jménem, založit vlastní značku u mě vznikla na škole. Vlastně jsem si to vždy moc přála, ale až postupem času se to stávalo být konkrétnější. Nakonec jsem sebrala veškerou odvahu, kterou jsem v sobě našla a řekla si, že do toho půjdu, podzim 2014. A i dnes jsem ráda, že se tak stalo.

  

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Řekla bych, že u mne to byl v podstatě přirozený vývoj. Od sledování táty, který doma šil přes touhu se odlišovat a chodit ve výrazném oblečení až po zálibu v kresbě, malbě a designu obecně. Opravdový začátek a rozhodnutí, že bych si přála být sama i tvůrcem, módním návrhářem přišlo při výběru střední školy a následně pokračovalo na vysoké škole. Studium mne samozřejmě ovlivnilo a od učených lidí kolem mne jsem dostala spoustu cenných rad, které mi někdy při práci dodnes zazní v uších.

 

Jaké byly začátky značky?

Úplné začátky nebyly vůbec jednoduché. Pracovala jsem na spoustě odlišných projektech a zakázkách. Většinou přes doporučení kamarádů, učila jsem se komunikovat se zákazníky a učila jsem se pracovat v tomto oboru obecně. Byla jsem ráda, že jsem dostala jakoukoliv možnost k tomu abych mohla pracovat, získávat zkušenosti. Až po prvních designových výstavách a přehlídkách jsem si dokázala získat sama v sebe větší sebedůvěru. Vše jsem sama navrhovala, tvořila, realizovala i šila. Nyní již nešiji vše v kolekci sama, ale snažím se, aby mi pod rukama prošel každý kousek. Stále však pracuji na zakázkové tvorbě, kde šiji i sama. I když jsem o mnoho zkušenější, stále se učím nové věci.

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Nejčastěji pracuji s bavlněnými látkami. Ať už je to úplet, popelín nebo manšestr. Často pracuji i s vlněnými látkami přes gabardén, sukno až velur. Používám také hedvábí, bambus, cupro a nyní jsem si moc oblíbila tencel. Vybírám si takové materiály, které bych si sama vzala na sebe a chtěla je nosit. Všechny pochází z EU, podstatná část přímo z ČR a některé bavlněné úplety jsou s Gots certifikátem. Asi není materiál, o kterém bych mohla říct, že bych jej 100% nepoužila. Už jsem tvořila modely/kostýmy z různých i technických látek. Důležité je vždycky souhra druhu oděvu, účel a materiál.

  

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Mám ráda jednoduchou barevnost. Přírodní odstíny s černou a bílou. Snažím se vždy o to ať má každý jednotlivý kousek smysl, formu a nadčasovost. Líbí se mi, když je model zajímavý ze všech stran. Móda je pro mě v současné době o souhře mezi funkčností a designem. Kdy v kolekcích funkčnost a tzv. „nositelnost“ je na prvním místě. Tvořím takové kousky, které se stanou základem šatníku, vydrží několik let a stále se k nim budou zákaznice rády vracet.

  

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Sama mám nejraději košile. Jakékoliv barvy, délky, tvaru. Z každé košile, kterou navrhnu mám radost. Zbožňuji jejich univerzálnost velkou variabilitu ve způsobu a stylu nošení.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

V záři jsem vyšla na světlo světa s novým logem, novým vizuálem. A nyní pracujeme na novém webu a konečně také e-shopu, který bude každou chvílí hotov. Do teď jsem žádný e-shop neměla. Se zákaznicemi jsem komunikovala především osobně a pak také přes sociální sítě. Bude to pro mne velká změna. Osobní přístup, kontakt mám nejraději a stále jej nehodlám odložit na druhou kolej. Ale období pandemie mi ukázalo, že je potřeba si najít i jiné cesty k zákaznicím.

bottom of page