top of page
NALEJTO ceramic design 1
NALEJTO ceramic design 2
NALEJTO ceramic design 3
NALEJTO ceramic design 4

NALEJTO CERAMIC DESIGN

Za značkou NALEJTO ceramic design stojí skupina designérek – Markéta Kalivodová, Lucie Vostalová a Lenka Záhorková, které se zabývají především porcelánem.

Samy navrhují i vlastnoručně realizují převážně užitkový porcelán – čajové sety, mísy, vázy… Ale i volné objekty, šperky, hračky nebo svítidla. Hledají správnou bilanci mezi estetikou a funkčností, ale nebojí se ani experimentovat.

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Myšlenka založit značku NALEJTO vznikla na přelomu roku 2014/2015, kdy jsme se všechny potkaly při studiu v Ateliéru keramiky na vysoké škole v Plzni.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Pochopitelně objevovaly. Každá z nás má za sebou XY let v kreativním prostředí ať už uměleckých a uměleckoprůmyslových škol nebo vlastních a jiných projektů.

 

Jaké byly začátky značky?

Původně NALEJTO mělo více členů a chtěli jsme pracovat i s konceptem, že by se lidé působící v NALEJTU obmněňovali a střídali. Postupem času se však někteří rozhodli osamostatnit nebo v tvorbě dále nepokračovat. Tak se vlastně naše značka vycizelovala až do dnešní podoby, kterou už nechceme měnit :)

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracujeme převážně s porcelánem, vyrábíme užité produkty, ale i volnější objekty a často se dotýkáme i jiných oborů a materiálů. Porcelán vnímáme jako médium schopné vyprávět příběhy. Je pro nás důležitý právě tento ideový obsah. V rámci současného designu je porcelán stále aktuálnější materiál.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Samostatné kolekce tří designérek i společné projekty

 

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Pod značkou NALEJTO sdružujeme jak samostatnou tvorbu každé z nás, tak i společné kolekce, na kterých pracujeme dohromady. Zejména k těmto společným kolekcím máme silný vztah.

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivace jsou především spokojení zákazníci a naše nadšení z práce. Průběžně se snažíme pracovat na nových nápadech a projektech.

bottom of page