top of page
Snímek obrazovky 2022-09-13 v 16.00.43
nakabe1
nakabe
nakabe2

NAKA BE

Tašky, obaly, kapsy, pouzdra, etue ... Praktické, jednoduché, funkční a dotažené. Decentní i extravagantní zároveň. Originální kousky s jedinečným příběhem a smysluplným přesahem. Vyrobené férově, šetrně a s respektem k zemi a naší budoucnosti. Z ekologicky pěstované i zpracované bavlny, přebytků z jiných dílen a materiálů které by jinak skončili ve spalovně. naka be

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Šiju už dlouho, ale čím dál tím víc mě tlačila potřeba změny. Založením jsem spíš minimalista a vadilo mi, že se aktivně podílím na podpoře konzumní kultury se kterou sama vnitřně nesouhlasím. Hledala jsem cestu jak se uživit a zároveň být maximálně v souladu se svým produktem všemi důsledky.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Tvořivé tendence jsem měla asi vždycky. Na střední jsem chodila v Bechyni na keramickou průmyslovku, takže škola mě ovlivnila hodně.

Jaké byly začátky značky?

nakabe je teprve na začátku a je to náročné, a je vtom trochu strach, ale taky velké nadšení naděje

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Mám ráda přírodní materiály. Čím dál tím víc. Největší radost mi dělá, když vymyslím jak zpracovat třeba zbytky látek, prostřihy, ať už z mé výroby nebo z jiných dílen. Nebo materiál který už byl třeba odepsaný a odsouzený do spalovny.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

jednoduchost, čistota, praktičnost

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Můj nejoblíbenější a nejvyužívanější produkt z mé dílny je velký shopper bag "na všechno" protože s sebou neustále tahám milion věcí. A pouzdro na tužky.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Moje největší motivace je asi potřeba nebo snaha budovat bezpečný prostor pro mé děti. A to nejen aktuální, třeba tím že pracuji z domova. Ale hlavně ten budoucí. Z toho důvodu bych ráda ještě zvýšila podíl těch upcyklovaných materiálů.

bottom of page