top of page
horse1
horse
horse11

MY HOBBY HORSE

My hobby horse je o radosti ze hry a pohybu. Chceme dětem ukázat, že sportovat se dá i zábavnou a zdravou formou. Nabízíme světu jedinečný výběr hobby koníků a příslušenství vyrobené výhradně v ČR. Věříme, že si děti zamilují hračky s vysokou estetickou a funkční hodnotou, které je budou rozvíjet po všech stránkách. Nechceme zůstat jen u navrhování a šití koníků, ale máme plány dostat tento "koníček" do širšího povědomí dětí a dospělých. Vnímáme tuto sportovně zábavnou aktivitu zaměřenou výhradně pro dívky jako něco, co vytváří silná přátelství a pozitivní prostředí kde odpadá ženská rivalita a vzniká silné pouto skrz komunitu mladých dívek a jejich hobby koníky. Tenhle sport je nejvíce ekonomickým sportem současnosti, protože odpadá spousta starostí a financí, které u běžného ježdění třeba pořizovat. Proto je plně dostupný pro každou dívku s různého sociálního prostředí.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Náš příběh se začal psát na podzim roku 2020 kdy se pro moje děti zavřeli stáje a my jsme ze dne na den přestali jezdit na živých konících. Do té doby jsme pravidelně již čtvrtým rokem dvakrát do týdne nasedali do koňského sedla, trénovali, přeskakovali překážky a vydávali se společně za dobrodružstvím do přírody. A najednou všechno ustalo a my jsme v tu chvíli začali vymýšlet co dál... Doslechli jsme se, že ve Skandinávii se děti věnují zábavě jménem #HobbyHorsing a to nás přivedlo na myšlenku ušít si vlastního koníka! Vytvořili jsme první střihy, nakoupili materiál a po několika šicích pokusech vznikl ten pravý prototyp Hobby koníka. Tento nápad se však zalíbil nejen rodině a přátelům, ale i širšímu okolí, kteří u nás začali naše koníky poptávat. Započali přípravy a výběr těch nejkvalitnějších materiálů od českých výrobců s atestem OEKO-TEX® Standard vhodným pro děti. Navázali jsme spolupráci s paní Dášou, která je maminkou 8 dětí a ve volných chvílích nám pomáhá s přípravnými pracemi a vše poctivě ručně zpracovává. Finální dokončení koníka před zabalením a zasláním probíhá v naší malé dílničce, kde pracujeme dnem i nocí, abychom vykouzlili úsměv na tvářích našim milým zákazníkům. Dbáme na to, aby byl každý produkt jedinečný, kvalitně vyrobený a budil radost už při rozbalování. Ke každému koníkovi se rozhodli moje dcery vyrobit a přibalit jednu mrkvičku, takže koníkovi nehrozí, že by po cestě ke své nové majitelce trpěl hlady. Následovala tvorba webových stránek a zdokonalení výrobního procesu. Po pár měsících jsme se rozhodli vyjít na světlo světa a nabídnou vám tak naše ručně šité koníky. V květnu 2021 se nám společně povedlo spustit e-shop a za první měsíc vás už bylo několik desítek, kteří si u nás Hobby koníka pořídili. My máme obrovskou radost, že se vám naše práce líbí a dává vám smysl.

  

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Od dětství přesněji od šesti let jsem věděla, že jsem umělkyně. Prvními uměleckými výtvory jsem každoročně obdarovala členy naši rodiny. Dávalo mi to hlubší smysl než kupované dárky. Tohle bylo něco do čeho jsem dávala svoji duši. Kterou vkládám i do našich koníků.

 

Jaké byly začátky značky?

Značka je relativně mladá. Eshop jsme otevřeli po dvoutýdenním testovacím provozu koncem května 2021 a postupně se nám plní náš sen. Vyrobit pro každou dívku, která miluje koně jednoho hobby koníka.

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracujeme výhradně s českými látkami s atestem pro nejmenší děti.

  

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Hlava koníka na dřevěné tyčce s nádhernou vlněnou hřívou.

  

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

S dcerkami se chystáme na Vánoce vypustit jednu nádhernou limitovku v podobě hobby jednorožce s duhovou hřívou (prosím ať to zůstane jen mezi námi. Holky se na to již dlouhou dobu moc těší...)

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Největší motivací je pro nás ta čistá dětská radost, která už jenom při rozbalování krabice vzniká. A následně ta něžná péče, kterou holky svým koníkům dopřávají. To je pro mně osobně nepopsatelný zážitek. S koníkem nejen běhají a přeskakují překážky ale ho i češou, dělají zaplétané copánky a nakonec s ním usínají v náručí. Od jara bychom chtěli začít s oficiálními závody v ČR a v létě bychom chtěli zorganizovat dva letní tábory výhradně pro holky a jejich koníky.

 

bottom of page