top of page
MINAN
MINAN1
MINAN2

MINIMAL ANIMAL

minimal animal je minimalistický základ šatníku pro nejmenší, šitý v Česku. Přinášíme kousky, ze kterých děti jen tak nevyrostou, přesto je mohou nosit téměř denně. Naše basic kousky tak můžete libovolně kombinovat mezi sebou. Výběrem barevné palety se totiž snažíme usnadnit výběr outfitu rodičům, kteří si dávají záležet, aby to dětem alespoň trochu ladilo.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Myšlenka vznikla jako reakce na ne příliš rozmanitou nabídku (nebo nedostatečné povědomí?:-) českých kousků oblečení pro nejmenší v jednoduchých a tlumených tónech. Nabídka je sice každým dnem širší, i podobně tvořící značky ze zahraničí jsou na českých eshopech dostupnější (odpadá tak případné nákladnější vracení do zahraničí). Ale přesto věříme, že je pro naše ručně šité kousky v dětských šatnících místo.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

U Elišky (polovinu našeho dua) určitě ano, maminka je švadlena (a většinu kousků pro nás i sama přímo šije). Samy ale máme vystudované školy úplně jiného směru, a tak se v oblasti výroby spoustu věcí učíme za pochodu nebo děláme intuitivně.

Jaké byly začátky značky?

Různě dlouho zrající nápady, které dospěly do stádia "proč to nezkusit" - pokusy a omyly - první prodejní festival, potom druhý,... a až potom tvorba eshopu a hledání dalších prodejních kanálů.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

S žebrovanými látkami. Jsou měkoučké a zároveň velmi poddajné, a tak hezky sedí.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Jednoduchost a přesto promyšlenost střihů a (pro někoho možná až zbytečný?:) důraz na to, aby se kousky z naší kolekce k sobě všechny hodily.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Rostoucí žebrovaná bodyčka. Troufáme si tvrdit, že jsme je vymazlily natolik, že moc hezky sedí, navíc díky rostoucímu střihu i žebrované látce jsou opravdu flexibilní a pohodlná, a tak s dětmi vydrží hodně dlouho.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Motivace je představovat rodičům, že i s menším množstvím kvalitních a lehce kombinovatelných kousků se dá u dětí vystačit. Také, že existují i jiné odstíny, které miminkům sluší, než bílá, baby pink a baby blue. Ruku v ruce s tím rozjet značku natolik, aby to pro nás nebyl jen koníček a náplň "volného" času, ale fungovala udržitelně i pro nás jako tvůrce. Do budoucna plánujeme i preloved/sample sekci, prozatím sbíráme zkušenosti (a materiál:) Už máme vyzkoušeno, že naše nošené kousky jsou hodny toho dostat další šanci, stejně jako spousta testovacích vzorků, které se nakonec do finálního prodeje nedostanou.

bottom of page