top of page

MINIMAL

Do tvorby minimal patří nyní jemné šperky s použitím korálků, které jsou velmi pečlivě vybírány a ručně navlékány na nylonovou šňůrku či lanko. Základním návlekovým materiálem náramků a náhrdelníků jsou nejčastěji japonské skleněné korálky, které jsou kombinovány s pokovením stříbrem, palladiem, 24 karátovým zlatem nebo mědí. Na špercích můžete objevit také korálky ze stříbra (925/1000), plněného zlata 14 kt, říční perly, nebo přírodní polodrahokamy. Navlékání korálků a splétání "zámečků" pro nastavení požadované velikosti je ruční práce.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Značka minimal vznikla prvotně z obdivu k japonské kultuře, které je minimalismus nedílnou součástí. Návštěva Japonska vše nastartovala. Nápad tvořit šperky z korálků vznikl jako přímá inspirace ze země, kde se drobounké korálky vyrábí. Japonské dámy se zdobí velmi rády jemně a decentně. V Tokiu jsem navštívila neuvěřitelný obchod s korálky a dalšími doplňky, který na mě také velmi zapůsobil.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Už jako malá holka na základní škole jsem nadšeně kreslila cokoliv, co mě zaujalo. To mi vydrželo až do doby, kdy začalo být aktuální téma kam na střední školu. Vybrala jsem si obor propagační výtvarnictví. Počítačová grafika se v té době vyučovala velmi okrajově, tak že různé reklamní poutače, plakáty, psaní písma atp. jsme tvořili ručně. Tato kreativní tvorba mě velmi bavila a ovlivnila.

Jaké byly začátky značky?

Značka minimal vznikla v roce 2018. Velmi mě bavilo vymýšlet logo, zpracování e-shopu a hlavně první design náramků a náhrdelníků, které se ( troufám si říct) líbí a dělají radost všem lidem, kteří k nim přišli darem, nebo z prostého důvodu udělat si radost. Zjistila jsem, že nejsilnější je kontakt přímo se zákazníkem, možnost prohlédnout si výrobky, vyzkoušet a hovořit o nich.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracuji ráda se všemi materiály, které používám, ať už jsou to skleněné korálky, celo-stříbrné korálky, říční perly, přírodní minerály, korály z mořského bambusu a další krásné detaily. Objevila jsem pro mě nový materiál zvaný plátované zlato. Uvnitř tohoto materiálu je mosaz a povrch tvoří plát 18kt zlata. Tento materiál má úžasné vlastnosti. Chová se jako by byl pouze ze zlata. Díky silné vrstvě zlata (5% z celkové váhy) zůstává stále zlatý, na rozdíl od pouze pozlacených šperků. Navíc je cenově mnohem dostupnější než celo-zlaté šperky. Nejvíc mě baví všechny materiály různě kombinovat, vytvářet tím vlastní a originální návrh šperku.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Ručně navlékané minimalistické šperky s jemnými japonskými skleněnými korálky a splétaným „zámečkem“ pro úpravu velikosti, který je také ruční prací.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

náramek "o-o-o No.2"

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Vždy jsem toužila tvořit rukama a realizovat se něčím, co s ruční tvorbou souvisí a hlavně, co mě zároveň baví a dělá radost i někomu dalšímu. Tuto touhu mi výroba šperků z korálků dokonale naplňuje a dokážu se u ní skvěle odreagovat. Plánuji novou jarní kolekci šperků s novým zařazením prstenů.

bottom of page