top of page

MIMIMO

mimimo, to je rostoucí nábytek /židle a stůl/ pro batolala a předškoláky. mimimo jsou ale i závěsné pozorovací dekorace pro miminka.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

mimimo vzniklo mezi dvěma kamarádkami, výtvarnicí Alicí a montessori pedagožkou Renatou. Společně s designérem Ondřejem jsme vyvinuli dětský rostoucí nábytek, který dává batolatům a dětem svobodu a umožňuje jim samostatnost a poznání, co vše dokážou zvládnout samy. Inspirovaly nás naše děti i tehdy vznikající Renatina montessori školka.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Vždy jsem něco kutila, již od dětství a tak vlastně úplně neznám stav nudy. Výtvarné školy mi daly dobrý základ pro další tvorbu.

Jaké byly začátky značky?

mimimo začínalo doslova z nuly, na mateřské dovolené se třemi hodně malými dětmi v rodině matky samoživitelky. Takže ten první rok byly investice doslova minimální, na první nábytkový set - židličku a stůl jsem finance střádala několik měsíců. Ale postupně se to začalo hezky rozvíjet.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Mimimo nabízí dva typy výrobků - rostoucí nábytek z lakované překližky a ručně vyráběné mobilní závěsné dekorace pro miminka. Dekoracím se v Montessori pedagogice říká mobily a vyrábějí se výhradně z přírodních materiálů. Takže nám prochází rukama probarvený karton, hedvábí, bavlna a bukové tyčky.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Rostoucí nábytek i významná část závěsných dekorací splňují nejpřísnější požadavky Montessori pedagogiky a zároveň by měly zaujmout ty, kteří mají rádi hezký design. Naše výrobky nabízejí dětem samostatnost a svobodu, to bylo našim hlavním cílem, když jsme je vytvářeli.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Miluju všechny naše produkty, věřím jim. Myslím, že to tak vnímají i naši klienti, že ty věci máme opravdu rádi.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

mimimo je značka, která je ještě na počátku své cesty, i když je na trhu letos třetím rokem. Hledáme možnosti rozvoje, možná partnera, někoho, kdo s námi projekt dokáže posunout dál, aby se z miminka mohla stát opravdu dospělá a samostatná firma.

bottom of page