top of page

LUMPKA

Šití a ruční výroba doplňků pro děti

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Když jsem měla dvě děti a obě onemocněly. Měla jsem doma spoustu filcu z šití jídla do dětské kuchyňky. Po pár dnech jsme se začali nudit a tak jsem ušila první indiánskou čelenku. Po ní přišla bavlněná, kterou mě kamarádka přinutila nabídnout k prodeji na sociálních sítích, já si zas tolik nevěřila. No a zájem byl veliký a tak na řadu postupně přicházely další a další produkty.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

 Od malička jsem byla poměrně šikovná na takové ty ruční práce, hezky jsem malovala... celé dospívání jsem se tomu ale nevěnovala. Ani vzdáleně. To přišlo až s dětmi. Teď zpětně, kdybych se měla rozhodovat o škole, šla bych na školu s uměleckým zaměřením, ale tenkrát jsem neměla vůbec tušení, co bych chtěla dělat.

  

Jaké byly začátky značky?

Tím že jsem byla na mateřské dovolené, tak začátek byl příjemné zpestření. Strašně mě to bavilo, zájem vzrůstal....Nepřišlo mi to ani nějak náročné, všechno se vyvíjelo tak nějak postupně.

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Nejraději asi s klasickým bavlněným plátnem, ze kterého je většina mých výrobků. Mám moc ráda pevné potahové látky a vůbec látky s hrubou strukturou. Tyto látky pak sluší třeba kufrům.

  

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Asi látky. Snažím se nakupovat neokoukané, něčím zajímavé, aby se líbily mě i dětem. Stává se mi často, že je lidé chválí a říkají, že právě díky jim jsou mé výrobky specifické.

 

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Asi bavlněná indiánská čelenka. I když je tedy poměrně pracná a zdlouhavá. Ale baví mě jak pečlivě je šitá a jaké má detaily. Také každá je originál, jediná na světě, jelikož každé peříčko díky vzorům na látce, vyjde jinak. Je to takový vtipný doplněk, o který je stále zájem, což mi samozřejmě dělá radost.

 

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Poprvé po 10 letech jsem sama za sebe, bez mateřský, bez hlavního zaměstnáni, takže se snažím šít a šít. A do budoucna značku zas posunout o kus dál. 

bottom of page