top of page

LUCIE MOUCHOVA ILUSTRACE

Lucie Mouchova Ilustrace jsou barevné ilustrace nejen pro děti. Celá má tvorba se točí kolem zvířátek a jejich lidských kamarádů. Jejich příběhy a dobrodružství se snažím vyprávět v jednotlivých obrázcích. Mé obrázky jsou většinou čtvercového formátu a jsou kresleny digitálně. Tisknu také čtvercová přáníčka a pohlednice. Spolu s obrázky vyrábíme s mým partnerem jako doplňkové zboží také dřevěné lišty k pověšení obrázku.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Myšlenka na založení vlastní značky vznikala postupně v průběhu minulého roku. Byla jsem na mateřské dovolené a začala jsem kreslit digitálně, jelikož jinak to s mým miminkem nešlo :) Obrázky jsem začala přidávat na Instagram a Facebook a moji přátelé se po nich začali poptávat pro své děti a děti svých známých. A tak jsem si řekla, že je zkusím prodávat. Vše je zatím v začátcích a po pravdě největší zájem je stále ze strany mých známých a kamarádů, ale také jsem se prezentovala na předvánočních trzích a jak obrázky, tak přáníčka měla úspěch, což mi dodalo další motivaci.

Objevovaly se tvořivé tendence již během

dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Už jako dítě jsem hodně a ráda kreslila. V dospívání jsem ale na kreslení tak trochu pozapomněla a touha kreslit se objevovala převážně při zkouškovém období na vysoké škole ekonomické a to spíše jako únik z reality. Znovu jsem začala pořádně kreslit až při studiu grafického designu na vyšší odborné škole, kterou jsem studovala při práci ve Velké Británii, konkrétně ve Skotsku. A u kreslení jsem již zůstala.

Jaké byly začátky značky?

Má značka je stále ještě v začátcích, takže se potácím mezi stavy nadšení, když mě někdo požádá o obrázek a je poté spokojený s výsledkem a se stavy nízkého sebevědomí a pochybování o sobě samé a schopnosti se v budoucnosti kreslením uživit.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Mé oblíbené téma je cokoli, u čeho se již při kreslení usmívám. Ráda kreslím obrázky veselé a barevné a baví mě sledovat reakce lidí. Pokud je mé obrázky rozesmějí, tak jsem spokojená.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Doufám, že je to smysl pro humor a originální pojetí ilustrací.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Mám ráda přáníčka s mými ilustracemi, jelikož ráda vidím ilustrace aplikované na různé produkty.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Mojí motivací je, aby děti měli ve svých pokojích originální a kvalitní obrázky na stěnách. Ale motivují mě i dospělí, kteří si mé obrázky koupí, protože jim dodávají lepší náladu. Mám ráda aplikovanou ilustraci a ráda bych své obrázky v budoucnu viděla i na jiných výrobcích pro děti.

bottom of page