top of page
luciela5
luciela3
luciela4

LUCIELA TASCHEN

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?
Myšlenka ani plán založit značku žádný nebyl, prostě se to postupně "stalo". První taschen byly ručně háčkované síťovky, které vznikaly v Berlíně ještě před síťovkovým boomem. Pak jsem se pár let věnovala jiným projektům, ale když se objevil volný obchodní prostor v tehdy ještě velmi klidné pražské ulici Veverkova, neváhala jsem a šla do toho a otevřela v roce 2012 první showroom. 


Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?
Pocházím z rodiny, kde se vždy tvořilo - máma nám dokonce šila i plavky a cool zimní kombinézy. Takže od základní školy jsem si tvořila vlastní šatník a myslím, že první tasche vznikla někdy v mých 13ti letech. 


Jaké byly začátky značky?
Spontánní a nekomplikované, hodně intuitivních rozhodnutí a postupného budování značky a klientely; zjišťování, jak to vlastně v podobném podnikání chodí. Po dvou letech následoval přesun z Letné do nového showroomu v Petrské čtvrti, přímo u Petrské věže.


S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?
Hovězí useň - voní, drží tvar a krásně se s ní pracuje. Aktuálně mě zaujal hodně i materiál piňatex, který se nabízí jako veganská alternativa ke kůži a je vyroben z vláken ananasových listů.


Co je pro Vaši značku typické/specifické?
Jednoduché nekomplikované střihy, nadčasovost, klasika, většina kousků jsou unikáty, takže stejnou tasche jen tak nepotkáte.

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?
Aktuálně tzv. kožená igelitka LT COLORE s vyšívaným barevným krocanem od naší grafičky Evy Hanzalové. Bylo jich vyrobeno jen pár kusů a z toho dva např. odcestovali až do Japonska.


Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?
Momentálně se naplno věnuji tvorbě kolekce LT Rudolf ve spolupráci s Galerií Rudolfinum, která přišla s ideou vytvořit taschen z použitých reklamních bannerů k proběhlým výstavám. Takže upcycling a zero waste v praxi! 

Co se Vám na LEMARKETU líbí nejvíc? :)
Bude to poprvé co se LEMARKETU zúčastníme, takže nechme se překvapit.

bottom of page