top of page
LK_RS21_BoilerUniforma4
DSC_9762
LK_AW20_Sako2

LUCIE KOMÁRKOVÁ

Lucie Komárková vdechuje svým minimalistickým návrhům romantickou duši. Její tvorba stojí na základech dokonalého řemeslného zpracování a použití kvalitních materiálů. Jsme zastánci slow fashion, a proto se snažíme minimalizovat skladové zásoby. To vede k tomu, že velkou část produktů vyrábíme, až po objednání od našich klientek. Umožňuje nám to fungovat s ohledem na udržitelnost.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Já jsem takovou malou značku měla už při škole, spíše jen pro zábavu. Po škole jsem doufala, že najdu nějakou zajímavou práci v oboru, ale bohužel těch možností u nás moc není. Chvíli jsem chodila po pohovorech, nakonec jsem se ale rozhodla si vytvořit vlastní cestu.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Rukama něco tvořím už od malička. Moje mamka je učitelka výtvarky, takže to ani jinak nešlo. Nejvíce mě asi ovlivnilo mé rozhodnutí odejít z gymplu na uměleckou školu.

Jaké byly začátky značky?

Samozřejmě těžké, jako u všech a všude. První rok pro mě byl spíš jako taková vlastní neplacená praxe. Ale chce to jen trpělivost a makat. Hodně.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Miluji přírodní materiály, už od školy. Nikdy mě nepřestane fascinovat celý ten proces výroby. Ať už je to len nebo vlna, vše má za sebou dlouhý příběh.

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Asi právě ta práce s primárně přírodními materiály a rovněž miluji řemeslo jako takové. Snažím se, aby moje věci prostě nebyly jen tak nějaký “hadr”. Aby i řemeslem nepolíbený zákazník poznal, že se v nich skrývá kus práce.

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Srdcovky se mění s každou kolekcí. Aktuálně to jsou moje nové rudé večerní šaty ze 100% hedvábí. Nemůžu se té barvy nabažit. Ale taková dlouhodobá srdcovka jsou samozřejmě obláčkové šaty.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Každý den jsem vděčná, že můžu dělat, co dělám. To je samo o sobě jedna velká motivace. Dopředu mě ženou nové nápady a nové projekty. Aktuálně jsou v plánu nové prostory pro dílnu a možná taková malá svatební kolekce.

 

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :)

Že zde najdu rozmanitou nabídku vystavovatelů ze všech možných odvětví designu. Všeho tak akorát a navíc v krásných prostorách galerie.

bottom of page