top of page
loukal
4T1A9335
4T1A8843
4T1A8983

LOUKAL

Autorská móda a doplňky stvořené eticky a šetrně k přírodě. Pro dobrodruhy, kteří milují život a šíří okolo sebe radost a harmonii. Pod značkou Loukal vznikají malé limitované kolekce, které jsou ušity za férových podmínek v České republice. Používáme materiály, které ve své výrobní i odpadní fázi co nejméně zatěžují naše životní prostředí. Nejsme ve všem dokonale udržitelní (protože, ruku na srdce, žádná móda není pro naši planetu 100% neškodná), ale stále se zlepšujeme a hledáme cesty, jak tvořit eticky a ekologicky. Rádi spolupracujeme s místními umělci a inovátory, kteří pro nás tvoří nové materiály, střihy, vzory i samotné kousky.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

V oblasti udržitelné módy se pohybuji již několik let. Nově jsem pod značkou LOUKAL začala tvořit vlastní malé kolekce, na kterých se můžu "vyřádit" kreativně a zároveň aplikovat nejnovější poznatky z oblasti ekologických a cirkulárních textilií.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Šicí stroj jsem u nás doma viděla běžet odmalička, ale sama jsem se naučila šít až během vysoké školy (kdy měl člověk hromadu volného času :)). Prvními pokusnými králíky byli mí blízcí a kamarádky, kterým jsem šila sukně, batůžky a jiné hand made dárečky.

Jaké byly začátky značky?

Navazovala jsem na projekt, na kterém jsem předtím spolupracovala s vícero lidmi, takže jsem už tak trochu věděla, do čeho jdu. Zároveň jsem byla ráda, že jsem díky předchozím zkušenostem nemusela dlouze zkoušet různé slepé uličky, kterými jsme si již prošli.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Ráda používám 100% cirkulární materiály od mladé ostravské firmy Nilmore. Baví mě také Tencel, který se vyrábí z eukalyptu, a len. Snažím se používat nejen ekologicky šetrnější materiály, ale myslet na udržitelnost i v jiných otázkách - jak velké kolekce šít, jaké střihy volit, aby byly mé kousky pohodlné i nadčasové zároveň, a podobně.

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Většinu modelů ušijeme zákazníkům i na míru, čímž snižujeme potřebu "šít do zásoby". Používáme přírodní materiály z obnovitelných zdrojů, které jsou recyklovatelné či rozložitelné, ale i šetrné k naší pokožce.

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Já osobně miluji nejrůznější šaty, které dodávají ženám na něžnosti a přináší radost jim i okolí. Ve spolupráci s jednou šikovnou umělkyní jsme zrovna vytvořili několik krásných vzorů , takže se moc těším, až právě z látek s těmito vzory našijeme nové modely šatiček.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Ráda bych českým zákazníkům nabídla kvalitní módu lokální výroby, při jejíž výrobě se myslí na naši krásnou planetu i na její obyvatele. A můj plán je jednoduchý - tvořit, radovat se a předávat tuto radost svému okolí!

 

bottom of page