top of page
LORIENTAL_tereza_oprchalova-4
LORIENTAL_tereza_oprchalova-10
LORIENTAL_tereza_oprchalova-16
oriental_tereza_oprchalova-7 (1)
LORIENTAL_tereza_oprchalova-8
oriental_tereza_oprchalova-5_optimized
oriental_tereza_oprchalova-4 (1)
oriental_tereza_oprchalova-10 (3)

L'ORIENTAL

Bytové doplňky a dekorace ruční výroby z přírodních materiálů vyrobené v Maroku. Podporujeme místní malé výrobce a dílny, od kterých přímo nakupujeme a tyto krásné produkty dovážíme k nám.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Vždy se mi líbily trhy plné dokonalých ručních výrobků v zahraničí, pak mi život do cesty přivedl Maročana, kterému jsem se svěřila s mým malým snem, dovážet jejich výrobky k nám do ČR. Velmi mi pomáhá v komunikaci s výrobci, většinou jsou to ženy, které umí jen arabsky, jednou za 2-3 měsíce spolu do Maroka jedeme, všechny navštívíme, dáme si společně oběd a pak se podíváme, co hezkého nového vytvořili a vybrané kousky si odvezeme. Nikdy jsem nechtěli jít cestou velkoobchodů, kde nemáte jistotu, jaké procento z částky se dostane výrobcům. Takto je to sice pro nás komplikovanější, ale o to lepší pocit z celého projektu máme. Začali jsme v říjnu 2022, kde jsme v Brně otevřeli showroom, eshop a ráda bych naši značku ukázala i v dalších městech ČR.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Ano, vždy jsem byla tvořivá a hlavně podnikavá, své první business plány jsem měla už ve 12 letech, kdy jsem si objednávala zboží z ušetřených peněz ze zahraničních eshopů a prodávala je kamarádkám.

Jaké byly začátky značky?

Pořád jsme na začátku, fungujeme půl roku a doba nám spíše nepřeje, je to velmi, velmi náročné, a proto jsem vděčná za každou příležitost, kde můžu naši značku prezentovat.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Vlna, mořská tráva, kůže, kaktusové hedvábí.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Spíš bych řekla netypické - když se řekne dekorace z Maroka, každý si představí tradiční orientální styl. Pak je většina zákazníků překvapená, jak moderní minimalistické kousky, které vidíte v katalozích největších prodejců designu v Evropě, pochází právě z marockých dílen.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Ručně tkané vlněné koberce s dokonalými moderními vzory.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

V plánu mám jako začátečník přežít ekonomicky náročnou dobu )) Pracuji na navázání kontaktů s B2B partnery (eshopy/prodejci bytových doplňků, designová studia, ale i květinářství a gastro zařízení, kterým na míru můžu vybavit bar od nábytku až po talířky). Motivací jsou mi zákazníci, každá hezká recenze a zpětná vazba a protože mi píší hodně lidé z Prahy, kde by mohli moje produkty vidět na živo, tak jsem se rozhodla přihlásit na LeMarket, který jsem jako host navštívila v Brně a bylo to krásné!

bottom of page