top of page

LIVE SWEATERS

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Vznik značky Live Sweaters má na svědomí barevný vzorovaný svetr, který jsem si přivezl před pár lety ze San Francisca. Díky němu jsem měl větší pozornost okolí, což se mi líbilo. Svetr v podobném stylu nebyl však k sehnání tady u nás. Tak jsem se začal zajímat více o technologii, jak je takový svetr upleten a nechal jsem jich pár vyrobit. Dostali jsme se až k pleteným ilustracím, které máme na svetrech dnes. 

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Na základní škole jsem měl jako jediný celé oranžové tenisky. Už tenkrát mě bavilo být vidět a zajímal jsem se o něčím jiné či výrazné oblečení. Vystudovanou mám informatiku. :) 

 

Jaké byly začátky značky?

Takový pokus omyl. Ale nakonec se podařilo vyvinout kvalitní produkt ve spolupráci s Českými pletaři a ilustrátory, za kterým si mohu stát, jak kvalitou tak designem.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracujeme jenom se 100% merino vlnou. Je to úžasný materiál, je stálý, příjemný na tělo, neabsorbuje pachy a když je třeba tak vás zahřeje nebo ochladí. 

 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Všechny produkty, které máme jsou pletené z merino vlny v Čechách. Každý produkt má určitý detail nebo detaily, které ho dělají výjimečným. U designových svetrů je to ilustrace s příběhem a u business svetrů je to hra s detailem na pravém rukávu. 

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Svetr Error on the moon, je to úplně první svetr, který jsme napletli v určité sérii a je to náš bestseller. Na začátku nebylo lehké rozhodnout, že to bude zrovna tento design, který bude první. 

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Připravujeme vlastní showroom v Londýnské ulici v Praze. Věřím, že již brzy ohlásíme otevření, tak nás sledujte. 

 

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? :)

Výborná lokace, vnitřní prostory, super organizace a lidi kolem.  :)

bottom of page