top of page
lii2
lii5
lii6
lii4

LII LEATHER

Lii leather je značka kožených doplňků pro každý den. Cílem je tvořit nadčasové produkty, které díky kvalitním materiálům a pečlivému ručnímu zpracování vydrží sloužit několik let.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

V roce 2016 jsem se rozhodla mít svou vlastní značku diářů. Měla jsem jasnou představu, jak by měl diář vypadat - kožený, kvalitní, ne moc zdobený, zároveň neměl působit usedle, zkrátka měl mít šmrnc. Při hledání brašnáře, který by mi diáře šil jsem několikrát narazila, až mi nakonec jeden řekl: ,,Tak si to ušijte sama slečno". Po roce práce jsem se cítila dost sebejistě na to, abych šla s kůží na trh a spustila prodej prvních výrobků. Dnes, kdybych pána potkala, tak mu za tu větu poděkuji :-)

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Tendenci něco tvořit jsem měla od dětství, ale neovlivnila mě ani tak škola, jako rodiče. S mámou jsme se věnovali od kreslení na sklo a keramiku až po navlíkání korálků a tvoření šperků. Léto u babičky jsem vždy trávila šitím různých taštiček z kousků látky a přešíváním oblečení. Táta mě zase inspiroval svou prací a vášní k výrobkům, které vzniknou pod jeho rukama. Vysoká škola mě spíš než ke tvoření inspirovala k tomu začít s podnikáním.

Jaké byly začátky značky?

Plné učení se spoustě nových věcí - krásných i nudných, plné chyb, zmatkování a probdělých nocí, ale také plné radosti a podpory rodiny, přátel a dalších úžasných lidí kolem :-) Ale tak je to i teď, jsem stále na začátku.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Pracuji s kůží. Kůže je krásný, voňavý a odolný materiál. Je úžasná i v tom, že nám při správné péči vydrží roky a co u jiných materiálů bereme jako poškození a často jako důvod k vyhození (různé oděrky, škrábance, změna barvy..), tak u kůže to bereme jako patinu, která dodává na její osobitosti. V dílně pracuji s italskými kůžemi s certifikátem Pelle Conciata al Vegetale in Toscana.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Jednoduché střihy, pečlivé ruční zpracování a u spousty výrobků variabilita jejich využití.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Diář a kabelka Ema.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Mě ta práce strašně baví a naplňuje. Když někomu dělá každý den radost výrobek, který mi vznikne pod rukama, tak mě ten pocit úplně hřeje. A co se týče plánů - na letošní podzim a zimu přibude 5 nových nádherných barevných variant a také pár nových produktů. Dále bych chtěla zařadit více výrobků, které budou vyrobeny z odřezků kůže, abych všechen materiál využila na maximum, loni jsem takto zařadila vánoční ozdoby :-)

bottom of page