top of page
lesen11
lesen1
lesen111

LESEN

Designové povlečení s motivy české přírody. S ilustracemi od českých autorů, hebké na dotek a tak kvalitní, že vydrží věky. Tiskneme a férově ručně šijeme v ČR. Važme si znovu naší přírody, oceňujme její krásu a chraňme ji.

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Několik let jsem na českém trhu sháněla povlečení z kvalitní látky s nadčasovým a vkusným designem. Marně. Začala jsem (asi před rokem a půl) hledat způsoby, jak by šlo vytvořit do mé vlastní ložnice. Z procházek na Vysočině jsem měla inspirace na první české náměty. Už žádné noční můry z cizokrajných a přerostlých motivů. Chci usínat se vzpomínkami na sbírání borůvek v lese a pozorování čápů v letu. Svůj sen jsem si splnila. Našla jsem prověřené dodavatele kvalitní bavlny a českou firmu, která ji umí zpracovat a potisknout kvalitním digitálním tiskem.

  

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Ano, od mala jsem utíkala do přírody. A i jako dospělá si stále nosím její kousky i domů – větvičky, kytky, oblázky, jehličí, byliny... Došlo mi, že mi přináší blažený pocit, když se prvky z našeho lesa obklopuji i tam. A tak jsem chtěla jít ještě dál, mít přírodu stále u sebe. Ideálně s ní i usínat. Od té doby, co sama s těmito motivy pracuji, vnímám jejich krásu a křehkost ještě hlouběji, když na ně pak narazím venku.

 

Jaké byly začátky značky?

Začátky mojí značky byly o hledání. Hledala jsem ty nejlepší dodavatele, kvalitní materiály, šikovné ilustrátory...Po roce od založení značky jsem našla skvělý tým lidí, kteří sdílejí podobné hodnoty a jsem za to neskonale vděčná.

  

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Jsem zastánkyní minimalismu, proto jsou všechna povlečení Lesen ze 100% bavlny s vysokou gramáží, potištěna kvalitním digitálním tiskem, aby vydržela věky. Jsou hebká a měkká na dotek. Šijí je české švadleny v ČR za férových podmínek.

  

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Ohled na českou přírodu a její budoucnost je pro mě zásadní. Věřím, že jen pokud si něčeho skutečně vážíme, máme potřebu to ochraňovat.

  

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Borůvkové povlečení je můj druhý motivy a od začátku moje srdcovka. Však to znáte - chodit po měkkém mechu, cítit vůni stromů, poslouchat ptáky… A najednou spatřit borůvčí. Sehnout se a natrhat si plnou dlaň. Rovnou do pusy, nebo nechat do koláče.

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Značku jsem vybudovala i s myšlenkou na svou dceru. S přáním, aby poznala lásku k naší krajině, její křehkost a krásu. S ohledem na celou její generaci je pro mě prioritou řemeslná kvalita, udržitelnost a vysoká životnost. Chci dětem také ukazovat důležitost toho, jak se chováme k ostatním – dát práci s fér podmínkami dalším lidem, ideálně těm, kdo to potřebují nejvíc. Zajistit, aby se měli v práci dobře, měli čas na svůj skutečný život a dostali dostatečně zaplaceno. Vybírat dodavatele, kteří mají stejné hodnoty jako já. Plánuji zařadit udržitelnější materiály jako biobavlnu, bambus, tencel, značku dále posouvat, vytvářet nové motivy z české přírody. Za pár týdnů spouštím svůj vlastní e-shop a těším se na předvánoční ruch.y

 

 

bottom of page