top of page

LEATHER UTILITIES

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Nápad na vlastní značku přišel až poté, co jsem ukončila studia módního návrhářství v Londýně. Vždy mne bavilo tvořit rukama a vytvářet funkční věci. K práci s kůží jsem se dostala díky paní Sachlové – brašnářce, která mne do oboru zasvětila a probudila ve mně vášeň a lásku k tomuto řemeslu. Baví mě tvořit výrobky, které jsou určené k tomu, aby sloužily a používáním krásní. Navazuji na tradici brašnářského řemesla a nabízím precizně zpracované produkty s promyšlenými detaily, které mají dlouhou životnost. 

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Ano, už v dětství jsem si ráda šila. Do šití mne zasvětil můj tatínek. Vzpomínám si, že první věc, kterou jsme spolu šili byla tepláková sukně. Tu sukni jsem zbožňovala! Největší inspirací mi byla vysoká škola Westminster

 Univerisity, kterou jsem absolvovala v Londýně. Byl to neskutečný dril. Když se však zpětně ohlédnu, byla to ta nejlepší „škola“, z které těžím denně.  

  

Jaké byly začátky značky?

Začátky byly na jednu stranu vzrušující, na druhou celkem složité. Značku jsem vytvářela zcela intuitivně, bez předchozího podnikatelského know-how. Věřila jsem, že vše bude fungovat pokud bude značka stát na pevných základech. Ze všeho nejdřív jsem si musela jsem si vybudovat dílnu, nakoupit

 stroje a hlavně najít dodavatele. To se ukázalo jako největší oříšek. Obnášelo to nejednu návštěvu na veletrhu kůží a usilovné hledání toho správného materiálu a komponentů, které by vyhovovaly mým požadavkům.

S jakým materiálem / tématem nejraději pracujete a proč?

Pro výrobu svých produktů používám výhradně kůži. Kůže je materiál, který je neuvěřitelné tvárný a trvanlivý. Baví mne, jak stárne, patinuje a jak se produkty z ní proměňují podle toho, jak s nimi zacházíme.

Ten, kdo ji nosí, se může jakoby do ní otisknout. 

 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Všechny mé výrobky jsou vyrobeny z italské kůže té nejvyšší kvality, která má certifikát „Pelle al vegetale“. Jedná se o typ „full grain,“ - to je nejsvrchnější část kůže bez jakýchkoliv úprav. Má dlouhou trvanlivost, je velice pevná a odolná. Činí se pouze přírodními materiály – tříslivy, odtud má název třísločiněná. Při jejím zpracování se nepoužívá chrom, který může být pro člověka toxický, ani žádné pigmenty k zakrytí jejích přirozených charakteristik, jako jsou například jizvy, tečky či škrábance. Naopak, právě tyto „nedostatky“ jsou známkou její jedinečnosti a přírodního původu.

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

Moje srdcovka je určitě zápisník. Je to vůbec první produkt, který jsem vyrobila pod značkou L/U, a který má v mém portfoliu pořadové číslo jedna. Představuje pro mne nepostradatelný osobní předmět, který nosím stále při sobě a do kterého si zaznamenávám všechny nápady a důležité informace. Baví mne na něm, že je zapínání řešeno tužkou, nemůže se mi tedy stát, že bych ji někde zapomněla. 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Mojí motivací je zájem zákazníků a pozitivní ohlasy. Je to dobrý pocit vědět, že jsou mé produkty používány a že dělají radost. Do budoucna bych chtěla rozšířit nabídku značky a další produkty a zužitkovat tak nově vyvinutý systém zapínání. 

 

Co se Vám na LeMarketu líbí nejvíc? 

Na LeMarketu se mi libí uvolněná vánoční

atmosféra a široký výběr kvalitních a zajímavých značek. Vždy tam nakoupím alespoň pár dárku, které vždy potěší. 

bottom of page