top of page

KVĚTERIE

Jak a kdy vznikla myšlenka založit Vaši značku?

Do založení Květerie jsme se vrhly hned po společném dokončení vysoké školy. Do té doby jsme o společné značce neuvažovaly, ale nakonec to samo vyplynulo jako řešení toho „co dál“ po škole.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila Vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Dá se říct, že již na střední škole nás nejvíce bavila biologie a dějiny umění, z čehož vyplynul i výběr následujícího studia - zahradní architektury. Navíc jsme společně chodily kreslit a malovat do základní umělecké školy k paní ilustrátorce Evě Mastníkové, kterou jsme měly moc rády. Díky studiu zahradní tvorby jsme se naučily znát sortiment květin, a jelikož se nám líbil koncept přírodních květinářství, rozhodly jsme se vydat tímto směrem.

 

Jaké byly začátky značky?

Žádné začátky asi nejsou snadné, ale my jsme měly štěstí na velkou podporu okolí a navíc se nám překvapivě rychle začalo dařit, takže si nemůžeme stěžovat.

 

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

V kyticích máme nejraději divokost a tlumené tóny, rády pracujeme se stále novým sortimentem v nevšedních barevnostech.

 

Co je pro Vaši značku typické/specifické?

Oproti květinářstvím, na která jsme byli asi všichni dlouho zvyklí, nepracujeme příliš s exotickým sortimentem, jako jsou gerbery nebo kaly, raději máme tradiční sortiment a přes léto si i samy pěstujeme některé letničky.

 

Jaký Váš produkt je pro Vás největší srdcovka?

V našem případě se asi nedá mluvit o produktu jako srdcovce, ale máme určité oblíbené druhy květin – např. sasanky, čemeřice, jiřiny nebo plnokvěté růže. 

 

Jaká je Vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Pořád se snažíme vymýšlet nové věci, v plánu zatím máme asi jen nové webové stránky. Motivací je pro nás být stále lepší v tom, co děláme.

           

Co se Vám na LEMARKETU líbí nejvíc? :)

Líbí se nám všechno :) Nejčastěji obdivujeme asi porcelánové výrobky a šperky, ale nakonec utratíme nejvíc peněz za tunu nejlepší zmrzliny od Angelata. Jinak se nám líbí celkový koncept LEMARKETU, krásný prostor galerie Mánes a celkově příjemná atmosféra, která panuje mezi všemi milými a šikovnými prodejci.

bottom of page