top of page

KRAS

Studio KRAS vzniklo v roce 2015 a stojí za ním Helena Krásová. Hlavními artikly značky jsou městská zavazadla jako batohy, tašky a kabelky. Výběr materiálů je individuální a je pečlivě vybírán, aby byl vhodný pro konkrétní produkt. Zavazadla jsou typická minimalistickým provedením, jednoduchostí a praktičností zároveň. KRAS má za sebou několik spoluprací s designéry. Jedna z nich je MONOLITH PROJECT, který vznikl ve spolupráci s oděvní designérkou Hanou Frisonsovou. S platformou CZECHDESIGN vznikly zatím 2 limitované série městských batohů.

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Tendence se objevovaly dlouhodobě už od puberty. Přešívala jsem si své oděvy, orientovala jsem se v současných módních trendech a bakalářské studium na estetice jsem ukončila teoretickou prací o módě.Také jsem byla celý život obklopena velmi kreativními lidmi.

Jaké byly začátky značky?

Po ukončení magisterského studia jsme absolvovala několik praktických módních kurzů. Na začátku jsem šila stahovací batůžky a tašky pro své přátelé a známé a zájem začal být takový, že jsem se rozhodla jít do šití naplno a jít naplno do aktivit, které s tím souvisí (návrh loga, hledání firem s materiály, komponenty atd.).

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Technické materiály: mám ráda jejich stálost, pevnost. Kůže: skvělý materiál, který s vámi krásně stárne a při kvalitním zpracování je to společník na celý život.

Co je pro vaši značku typické/specifické?

Geometrické tvary, kombinace materiálů, jednoduchost, praktičnost.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Batoh Black a kobaltově modrá kabelka Rachael.

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Ráda bych rozšířila značku o další produkty a také ji posunula směrem k oděvu. Chtěla bych, aby u mne zákazníci našli více kousků, které mohou nosit současně. Také bych chtěla rozšířit nabídku o další kožené kabelky a tašky.

bottom of page