top of page

KOTOLOČ

Kotoloč vznikl pro všechny uvědomělé rodiče a minimalisty, kteří si rádi pečlivě vybírají, čím se budou obklopovat a nechtějí slevit ze svého životního stylu a hezkého bydlení, ani když jim do života vstoupí miminko. Upřednostňují kvalitu a (stejně jako já) věří, že i hračky pro nejmenší mohou vydržet déle než jednu sezónu, že udržitelnost není otázkou módy, ale zdravého rozumu a hravost nemusí znamenat kýč.

 

Jak a kdy vznikla myšlenka založit vaši značku?

Nápad vyrobit dřevěný kolotoč nad postýlku přišel po narození syna a marném hledání kolotoče z přírodních materiálů, který bude nejen hračkou pro mé děťátko, ale i hezkým doplňkem našeho domova.

 

Objevovaly se tvořivé tendence již během dětství/dospívání? Ovlivnila vás v tomto směru nějakým způsobem škola?

Absolutně ne ;-)

 

Jaké byly začátky značky?

Plné paragrafu, hledání šikovných truhlářů a dodavatelů materiálu, kreslení, sítí, přemýšlení o každém detailu... a obrovské radosti z nadšení stejně smýšlejících maminek po spuštění e-shopu.

S jakým materiálem/tématem nejraději pracujete a proč?

Příroda a tlumené tóny

Co je pro vaši značku typické/specifické?Udržitelnost pro mě neznamená jen ekologické smýšlení, ale i společenskou odpovědnost. Výroba hraček Kotoloč je malý „ekosystém“, zahrnující české a evropské výrobce, lokální řemeslníky a švadleny z chráněných dílen. Koupí českých hraček Kotoloč umožňujete mně i jim vykonávat smysluplnou práci, ohleduplnou k lidským a přírodním zdrojům.

Jaký váš produkt je pro vás největší srdcovka?

Medvěd

Jaká je vaše motivace a co nyní máte v plánu?

Realizovat alespoň desetinu z nápadu které mám v hlavě se dvěma miminy v zádech ;-)

bottom of page